www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

BenQ XL2430T: herní LCD se speciálním ovladačem

BenQ XL2430T: herní LCD se speciálním ovladačem
, , aktualita
Společnost BenQ zařadila do své nabídky nový herní monitor, jenž se zařadí spíše mezi ty levnější, neboť je vybaven 24" panelem TN a marně u něj budeme hledat podporu NVIDIA G-Sync. Zato má ale zajímavý ovladač.reklama
Na trh tedy přichází herní monitor určený těm, kterým NVIDIA G-Sync nic neříká, protože o tuto technologii jednoduše nemají zájem nebo mají v počítači grafickou kartu či karty od firmy AMD. Jedná se o model BenQ XL2430T, který patří mezi klasické herní monitory pro běžné uživatele, neboť je vybaven obrazovkou typu TN, jejíž výhodou je rychlá odezva, a rozlišením Full HD (1920 x 1080), v němž dokáže moderní hry rozhýbat i mainstreamová grafická karta.

Odezva je tedy 1 ms, což platí pro přechod šedá-šedá (GtG), obnovovací frekvenci si můžeme nastavit na 75, 100, 120 nebo i 144 Hz, takže se stereoskopickým 3D zobrazením nebude problém, přičemž pro nastavení optimální obnovovací frekvence poslouží speciální funkce GROM (gaming refresh-rate optimization management), jejímž úkolem je minimalizace efektu roztrhané obrazovky.

Mezi obrazová rozhraní patří dual-link DVI, DisplayPort (na obou můžeme dosáhout více než 75 Hz obnovovací frekvence), pak dvě HDMI a jeden D-Sub. Mezi další rozhraní patří výstup na sluchátka, vstup pro mikrofon, hub s minimálně dvěma porty USB 3.0 a speciální výbava zahrnuje také na základně stojanu umístěný ovladač pro nastavení monitoru s pomocí OSD menu. Tlačítka a také jedno kolečko tak máme přímo před sebou, což bude jistě pohodlnější než hledat tlačítka na okraji monitoru.

Cenu a dostupnost BenQ neoznámil, ovšem to ani nemusí. Tento monitor je totiž již delší dobu v nabídce i našich obchodů, a to za většinou za 9990 Kč s daní.

Zdroj: techPowerUp

BenQ XL2430T
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře