www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

BenQ XL2730Z: nejlepší firemní model s FreeSync

BenQ XL2730Z: nejlepší firemní model s FreeSync
, , aktualita
Společnost BenQ si připravila nový LCD monitor s označením XL2730Z, který má být jejím nejlepším modelem s technologií AMD FreeSync. Jedná se o dobře vybavený model s 27" úhlopříčkou a rozlišením QHD.reklama
BenQ XL2730Z je tedy 27palcový model s QHD, čili 2560 x 1440 pixely, který je vybaven technologií FreeSync podporovanou moderními GPU a APU firmy AMD. Vedle toho se můžeme těšit na rychlou odezvu 1 ms GtG a také obnovovací frekvenci 144 Hz, jíž má napomoci také Motion Blur Reduction pro plynulejší obraz bez rozmazání. Vzhledem k odezvě je tak zřejmé, že jde o panel typu TN, jehož pozorovací úhly jsou jako obvykle 170 ° horizontálně a 160 ° vertikálně.

Pro využití FreeSync tu je rozhraní DisplayPort 1.2a s podporou Adaptive-Sync, vedle nějž tu máme ovšem ještě HDMI 2.0, HDMI 1.4, D-Sub a DVI-DL. Ovládání zajistí S-Switch, který vidíme na podstavci monitoru a s jeho pomocí si můžeme zvolit také funkce Display Mode a Smart Scaling, která nám umožní na 27" obrazovce ukázat plochu o velikosti už od 17". Další režimy jsou 19", 19"W, 21.5", 22"W, 23"W, 23.6"W a 24".

Game Mode Loader umožní použít stáhnuté profily nastavené jinými uživateli nebo můžeme prostě použít Auto Game Mode, který detekuje žánr a nastavení monitoru mu přizpůsobí či případně upozorní na dostupné nastavení pro stažení. Pro zálohování individuálních nastavení a jejich přenášení je k dispozici Game Mode To Go využívající třeba USB disk nebo cloud.

BenQ XL2730Z je převážně černý, ale s červenými doplňky a hliníkovým stojanem. Za svůj design si už vysloužil ocenění Reddot Award 2014. Zmíněný stojan je flexibilní a umožní náklon i otočení obrazovky na výšku (pivot). Samozřejmostí jsou zde funkce Flicker Free a Low Blue Light pro ochranu zratu. Novinka je již k dispozici u nás za doporučenou cenu 17.990 Kč s DPH a za 659 euro s DPH na Slovensku.

Zdroj: TZ BenQ

BenQ XL2730Z
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek