www.svethardware.cz
>
>

Bezpečnostní firma Tiversa falšovala a kradla údaje, aby získala nové klienty

Bezpečnostní firma Tiversa falšovala a kradla údaje, aby získala nové klienty
, , aktualita
Některé firmy zabývající se bezpečností ve skutečnosti dělají přesný opak. Takto třeba údajně funguje společnost Tiversa, která měla vyhrožovat laboratoři LabMD ukradenými záznamy a nabízet svoje bezpečnostní služby jako řešení.reklama
V historii bylo už několik případů, kdy bezpečnostní firmy (např. tvůrci antivirů) vytvořily hrozbu, kterou pak jejich produkt dokázal řešit, čímž získávaly nové klienty. Společnost Tiversa podle jednoho z bývalých zaměstnanců používá podobných nekalých praktik. Získá nějaká data, zfalšuje poznatky tak, aby únik vypadal jako ještě vážnější a posléze nabídne své bezpečnostní služby.


Tiversa logo


To se údajně stalo např. laboratoři pro testy na rakovinu LabMD. Richard Wallace, jeden z bývalých zaměstnanců společnosti Tiversa, se měl v roce 2008 nabourat do počítačů LabMD a stáhnout odtud data pacientů. Poté se vše mělo zakamuflovat tak, aby to vypadalo, že data se povalují na internetu na peer-to-peer sítích a byla získána známými útočníky, kteří kradou identity. S tím pak měla společnost Tiversa vyrukovat na LabMD a nabídnout ji své služby (pochopitelně ne zadarmo). Když laboratoř LabMD odmítla zaplatit, začala Tiversa vyhrožovat udáním komisi FTC, což nakonec udělala.

LabMD pak byla vyšetřována za nedostatečnou ochranu dat (což byla v podstatě pravda, neboť se k datům dostala Tiversa - pouze neměla být pravda, že by to byli oni známí zloději identit). Nakonec toto vše způsobilo, že LabMD musela skončit se svou činností. Ředitel Tiversy tvrdí, že Wallace obviňuje společnost jako zhrzený zaměstnanec, který byl vyhozen, Wallace naopak tvrdí, že odešel dobrovolně z morálních důvodů. Tohle ale rozsekne až soud. Každopádně není to poprvé, co Tiversa figurovala v podobném případu. V minulosti takto byly odcizeny náčrtky prezidentovy helikoptéry Marine One z amerického počítače, zatímco Tiversa tvrdila, že to bylo z počítače v Iráku.

Zdroj: theregister.co.uk, scmagazine.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek