Biostar a Gigabyte: pasivně chlazené desky s Celeronem

Biostar a Gigabyte: pasivně chlazené desky s Celeronem
, , aktualita
Společnosti Biostar a Gigabyte shodou okolností představily velmi podobné desky formátu Mini-ITX, které nabídnou pasivně chlazený procesor Celeron J1800. Ten však i tak nabídne slušný výkon svých dvou jader.reklama
Procesor Intel Celeron J1800 je součástí rodiny Bay Trail-D a se svými dvěma jádry pracuje na frekvenci 2,41 až 2,58 GHz díky Turbo Boost. Obsahuje také jádro Intel HD Graphics se čtyřmi shadery na 688 - 792 MHz a jeho maximální spotřeba je 10 W.

Deska Biostar J1800NH je tedy formátu Mini-ITX a krom svého pasivně chlazeného Celeronu nabídne jeden slot PCI Express x1, rovněž jeden SO-DIMM pro DDR3, dále dva porty SATA 3 Gbps, jeden port USB 3.0 a čtyři USB 2.0, HDMI a D-Sub, tři audio porty, PS/2 pro klávesnici a myš a také RJ-45 gigabitového Ethernetu.

Gigabyte J1800N-D2H má na zadním panelu naprosto stejnou nabídku rozhraní, ale jinak má větší procesorový chladič a také jsou na ní vidět dva sloty pro DDR3 SO-DIMM, pod nimiž máme slot mini PCI-Express.

Ani jedna zpráva se nezmiňuje o ceně, avšak deska od Gigabyte se již dostala do nabídek obchodů, a to za cca 1600 Kč. Model od Biostaru by tak měl být ideálně o něco levnější.

Zdroj: techPowerUp

Gigabyte GA-J1800N-D2H
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře