Biostar má také tři desky pro Kabini

Biostar má také tři desky pro Kabini
, , aktualita
Po společnostech Gigabyte, ASRock a MSI se se svými základními deskami pro Kabini v socketu AM1 přihlásil také známý Biostar. Ten nabídne rovnou tři modely, as to jeden Micro-ATX a pak dva vypadající na Mini-DTXreklama
Dle včerejšího oficiálního představení platformy AMD AM1 to vypadalo, že základní desky formátu Mini-ITX budou v menšině a vyrábět se budou spíše desky formátu Micro-ATX. Ovšem dle skutečně představovaných produktů je nabídka v tomto ohledu zatím vyrovnaná.

Společnost Biostar má tedy nově v nabídce tři modely s AMD AM1 (FS1b) pro SoC Kabini, a to konkrétně AM1MHP, AM1MH a AM1ML. První zmíněný je formátu Micro-ATX, a tak je jeho nabídka bohatší o jeden slot. Zbylé dvě desky můžeme označit spíše za Mini-DTX než za Mini-ITX, protože jsou o něco širší, což umožné využít ne jeden, ale dva rozšiřující porty. To jsou konkrétně PCI Express x16 a PCI Express x1, k nimž v případě AM1MHP přibyl ještě klasický PCI.

Jinak je výbava všech tří desek velmi podobná. Máme tu dva sloty pro DDR3 DIMM, vždy dva porty SATA 6 Gbps, D-Sub a HDMI na zadním portu (AM1ML však HDMI nemá), dále to vypadá na jeden osamělý USB 3.0, RJ-45, 5.1kanálové audio a nějaké USB 2.0. Na deskách jsou také headery pro další USB a velká AM1MHP má také sériové a paralelní rozhraní.

Napájení všech desek využívá standardní kombinaci 24pinového ATX a 4pinového EPS konektoru a napájení procesoru vypadá na dvě fáze.

Opět jsme se pak nedozvěděli, kdy můžeme tyto desky očekávat a s jakými cenami dorazí.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek