Biostar odhalil malou desku s pasivně chlazeným Celeronem

Biostar odhalil malou desku s pasivně chlazeným Celeronem
, , aktualita
Společnost Biostar si pro nás připravila základní desku formátu Mini ITX s integrovaným 14nm procesorem Celeron. Jedná se o model Biostar N3150NH, z jehož označení není těžké zjistit, jakýže to procesor se pod pasivem ukrývá.reklama
Jde o Intel Celeron N3150 vybavený čtyřmi procesorovými jádry na frekvenci 1,6 až 2,08 GHz a 12shaderovou grafikou Intel HD na frekvenci až 640 MHz. TDP tohoto procesoru je 6 W a SDP 4 W, takže jeden vysoký pasivní chladič z hliníku by takovou zátěž měl zvládnout.

Deska má obvyklé rozměry 17 x 17 cm a jak je vidět, výrobce si příliš nelámal hlavu s rozmístěním komponent a namísto slotů pro moduly DIMM nabídl kratší SO-DIMM. Velké DIMM by se na desku ale zcela jistě vešly, však procesor řady Braswell nepotřebuje žádný čipset a místo se ušetřilo také využitím krátkého slotu PCI Express x1. Nicméně tu máme takovouto výbavu.

Deska bude napájena klasicky pomocí 24pinového ATX portu, přičemž další už není potřeba. Pamětí DDR3L může být až 8 GB s taktem 1600 MHz nebo 16 GB s taktem 1066 MHz. Nabídka rozšiřujících portů je poměrně chudá. Máme tu pouze dva SATA 6 Gbps, což tedy nepřekvapí, když jich použitý Celeron více nepodporuje, a dále mezi zadními porty je dvojice PS/2 pro klávesnici a myš, D-Sub a HDMI, po dvou USB 2.0 a 3.0 a tři audio konektory.

Zapomněli jsme ještě na gigabitovou LAN zajištěnou čipem Realtek RTL8111H a samotná deska má ještě headery pro další dva USB 3.0, čtyři USB 2.0, sériový a paralelní port a dva ventilátory. Biostar se také chlubí kvalitními kondenzátory (mluví o X.D.C - eXtreme Durable Capacitors) a také povrchu desky odolném vůči vlhkosti. BIO-Remote2 Technology může posloužit k ovládání PC či HTPC vzdáleně pomocí chytrého zařízení.

Doporučená cena desky bude 69 USD, čili v přepočtu nějakých 1670 Kč.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář