Biostar TA970 Plus: levná deska s AM3+ pro nadšence

Biostar TA970 Plus: levná deska s AM3+ pro nadšence
, , aktualita
Biostar právě vypouští novou desku TA970 Plus určenou pro procesory AMD se socketem AM3+. Její cena bude těsně pod 80 USD a má nabídnout kvalitní audio nebo zajímavé funkce jako ACC (Advanced Clock Calibration) pro lepší výsledky přetaktování.reklama
TA970 Plus je postavená na chipsetu AMD 970 s jižním můstkem SB950. Má 4 sloty na pro paměť a podporuje moduly DDR3 až do frekvence 2133 MHz.

Deska se zaštiťuje Hi-Fi tématikou, což je zřejmé i z jejího provedení. Trochu s podivem je použitý audio kodek ALC892, který byť umí 8kanálové Blu-ray audio, je považován za základ kvalitních audio kodeků. Biostar však využil technologii PURO Hi-Fi, která spočívá především v nezávislém systému napájení audio soustavy s integrovaným Hi-Fi zesilovačem, což snižuje elektronický šum.Jednou z hlavních předností této desky je však podpora AMD OverDrive s funkcí Advanced Clock Calibration, která je důležitá zejména pro stabilitu systému při přetaktování a umožňuje tak dosáhnout ještě vyšších taktů.

Co se týče výbavy, na zadním I/O panelu najdeme kromě 6 audio výstupů dva porty USB 3.0, šest USB 2.0, gigabitový ethernet a dvojici starších PS/2 portů pro klávesnici a myš. Na pinech jsou nám pak k dispozici ještě jedno USB 3.0 a dvojice USB 2.0.Jelikož jižní můstek SB950 USB 3.0 nepodporuje stará se o ně řadič ASMedia ASM1042A. Co se týče připojení úložných zařízení, disponuje deska celkem pěti konektory SATA 6 Gb/s a jedním konektorem mSATA. Pro rozšiřující karty jsou dispozici dva PCIe x16 2.0, dva PCIe x1 2.0 a dva klasické PCI sloty. Nechybí ani obousměrná podpora CrossFire.

Deska má 8fázové napájení určené pro 8jádrové procesory AMD. Podle specifikací podporuje všechny procesory AM3+ až do TPD 140 W, což dává uživatelům i určitou rezervu pro přetaktování. Alespoň u většiny procesorů pro tento socket, které mají TPD 95 nebo 125 W. Také to ale znamená, že procesory řady FX-9000 s TPD až 220 W jsou už mimo možnosti této desky.

Ovšem nadšenci, kteří chtějí přetaktovávat procesor, jehož základní frekvence je 4,7 GHz (5 GHz turbo), stejně raději sáhnou po desce z jiné cenové kategorie.

Zdroj Biostar
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek