www.svethardware.cz
>
>
>
>

Birdly a Oculus: létat jako pták

Birdly a Oculus: létat jako pták
, , aktualita
Očekávaný příchod VR headsetů a především Oculus Rift rozhýbal k aktivitě další firmy, firmičky i jednotlivce, kteří vymýšlí všemožné způsoby využití tohoto headsetu. Nyní se tak objevil simulátor ptačího letu Birdly.reklama
Málo z novinek určených pro Oculus Rift mají na svědomí velké firmy, od nichž se očekává, že přijdou na svět s již vyspělým řešením, které má šanci se uchytit na trhu. Nicméně nový simulátor ptačího letu Birdly již jako hotový produkt vypadá, i když rozhodně nejde o zařízení, které bychom chtěli si pořídit domů. Spíše jde o produkt pro zábavní a herní centra, a to jednak z důvodu svých značných rozměrů a neskladnosti a potom také vzhledem k tomu, že bude sloužit spíše ke krátkodobému pobavení.

O co tedy jde? Máme tu polstrovanou konstrukci, na niž si lehneme břichem dolů, ruce nasuneme do "křídel", necháme se ovívat ventilátorem umístěným přímo před hlavou a samozřejmě budeme mít na hlavě Oculus Rift, který se postará o zrakový vjem. To by pochopitelně bylo málo, takže tu je i systém pro sledování máchání oněch "křídel", na základě čehož se pak bude pohybovat váš virtuální ptačí avatar a jak je jasné ze zveřejněného videa, spodní část tu není pouze pro zajištění stability, ale poslouží také pro naklánění horní části.

Simulátor ptačího letu má na svědomí tým ze Zurich University of the Arts, tedy z Univerzity umění v Curychu, který se prý inspiroval luňákem červeným. Tvůrci se však nespokojili pouze se zaměstnáním zraku a hmatu, ale také se zaměřili na čich. Ovladač Birdly je prý schopen s využitím ventilátoru na uživatele vysílat i různé pachy, které budou odpovídat tomu, nad čím zrovna přelétává.

Birdly je tedy určen především pro umělecké instalace a na trh se tento ovladač nejspíše nedostane. Dobře ale ilustruje příležitosti, které nám dává do rukou headset Oculus Rift a jemu podobné produkty (Morpheus, Totem). Však je třeba si uvědomit, že Oculs Rift se má prodávat za cenu nového monitoru, takže lze očekávat jeho značné rozšíření a vytvoření zcela nového trhu, nebo spíše trhů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře