BitFenix Pandora: elegantní skříňka s displejem

BitFenix Pandora: elegantní skříňka s displejem
, , aktualita
Společnost BitFenix zaznamenala velký úspěch se svými malými skříněmi Prodigy a nyní se na tento úspěch snaží navázat pomocí nového modelu Pandora. Jde o úzkou skříň pro výkonné sestavy s deskou Micro ATX.reklama
Původní model skříně BitFenix Prodigy jsme si vyzkoušeli v recenzi, přičemž tehdy šlo ještě o model určený pro základní desky Mini ITX. Později BitFenix přišel také s modelem pro Micro ATX, na němž je zajímavé to, že je stejně velký jako ten předchozí, pouze má uvnitř jiné uspořádání. Teď tu ale máme Pandoru, takže se zaměřme na ni.

Jde o malou skříň typu věž, která má zaoblený přední panel i zadní část a vypadá to, že k tomu využívá jako materiál hliník. Zde tedy můžeme vidět jistou podobu se skříněmi prodigy, které zase mají zaoblenou spodní a horní část tvořící nohy a madla. Specialitkou Pandory je malý TFT displej s úhlopříčkou 2,4" (240 x 320 pixelů), který je umístěn v předním panelu. Pokud jej připojíte pomocí rozhraní USB k desce a stáhnete si příslůšný software, můžete si nechat zobrazit jakékoliv logo či obrázek. Na fotografii je ale model Core, který má namísto displeje pouze logo firmy BitFenix, takže kdo nechce, nemusí si za tuto vymoženost připlácet. Stejně tak budou k dispozici i modely s bočním plexisklem.

Přední panel skříně Pandora je proděravěn, aby skrz něj mohl proudit vzduch k přednímu ventilátoru nebo radiátoru vodního chlazení. Nad ním jsou pak umístěna tlačítka a také konektory ve složení dvou USB 3.0 a dvou audio. Co se týče vzhledu, pak zde BitFenix dle svých slov myslel na to, aby skříň dobře zapadla mezi elektroniku v obývacím pokoji, takže by měla mít elegantní a spíše nenápadný design. To ale ať posoudí každý sám.

Pokud použijeme výkonnou sestavu, nezbyde nám uvnitř místa nazbyt. Modelová sestava zahrnuje výkonný 750W zdroj, dvě grafické karty a procesor chlazený pomocí 120mm radiátoru umístěného v přední části skříně. Musíme myslet na to, že tu nebude místo pro velké procesorové chladiče, protože skříň má na šířku jen 160 mm, takže se do ní tak tak vejde zdroj formátu ATX. To je ostatně vidět z pohledu na její zadní část.

Grafické karty mohou mít na délku až 350 mm, napájecí zdroj může být hluboký maximálně 180 mm a dopředu se vejde až 240mm radiátor. Namísto něj můžeme samozřejmě použít pouze dva 120mm ventilátory a další kousek lze dát nahoru. Všechny mají před sebou omyvatelný prachový filtr.

Celkové rozměry skříně BitFenix Pandora jsou 465 x 420 x 160 mm, dovnitř se vejde deska Micro ATX nebo Mini ITX, diskové pozice tu máme dvě, pro SSD pak tři a záslepek pro karty je pět. K dispozici bude černá i stříbrná verze, a to jak základní verze s displejem i verze Core bez něj a pak i pro verze s oknem a bez. Celkem bude tedy na trhu osm modelů. Otázkou je cena, která ve zprávě nebyla zmíněna ani u jedné verze.

Zdroj. techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek