www.svethardware.cz
>
>

Bitfinex zatím rozdělí ztrátu po ukradených bitcoinech mezi uživatele

Bitfinex zatím rozdělí ztrátu po ukradených bitcoinech mezi uživatele
, , aktualita
Nedávno byla hacknuta burza Bitfinex, z níž se ztratily bitcoiny v hodnotě kolem 77 milionů dolarů, a to počítáme poté, co se vlivem této události bitcoin propadl o více než 50 dolarů. Bitfinex se nyní odhodlal k zajímavému kroku.reklama
Z burzy Bitfinex tak někdo přes noc dokázal vytáhnout bitcoiny v hodnotě 1,86 miliardy korun, takže nemůžeme mluvit o nízké ztrátě. Není tak divu, že hodnota bitcoinů ihned po zveřejnění této informace zamířila prudce dolů a Bitfinex v reakci na prolomení ochrany zůstal uzavřen. Zástupci burzy oznámili, že pracují na plánu, jak dát vše do pořádku, i když nyní ohlášený plán zrovna tak nepůsobí, ale tak hrozné to nebude.

Ze strany Bitfinexu už totiž bylo ohlášeno a potvrzeno, že v plánu je rozprostřít celkovou ztrátu mezi všechny uživatele, kteří mají u něj účet. Burza využívá systém, který rozděluje finance uživatelů mezi několik unikátních virtuálních peněženek, přičemž hack se týkal jen některých z nich. Ohlášena byla konečná ztráta ne 77, ale 70 milionů, o niž se tak podělí všichni uživatelé a ti tak v důsledku přijdou o 36 procent svých uložených financí.

Bitfinex tento postup obhajuje tím, že provedený útok byl nevybíravé povahy, čili dle všeho nebyly cílem jen konkrétní účty. Právě proto se rozhodli, že ztrátu rozprostřou mezi všechny účty. Až se zákazníci znovu nalogují do systému, uvidí, že ztratili přesně 36,067 % svých financí. Někdy později se také dozví, jak přesně bylo k tomuto číslu dospěno.

Burza ale nechce skončit tím, že za svůj bezpečnostní problém potrestá všechny své zákazníky. Aby jim ztrátu nahradila, poskytne tzv. BFX kupóny, jež mají vzniklou ztrátu stoprocentně nahradit. Ne však hned, ale až někdy příště, kdy se Bitfinex z útoku vzpamatuje. Pak budou moci uživatelé své kupóny směnit za bitcoiny, nebo je budou moci případně vyměnit za akcie Bitfinexu.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek