www.svethardware.cz
>
>
>
>

Blood Sport: projekt herní konzole sající krev pozastaven

Blood Sport: projekt herní konzole sající krev pozastaven
, , aktualita
Na crowdfundingovém serveru Kickstarter se objevil projekt Blood Sport, který pozvedl prohrávání na zcela novou úroveň. Konzole by vám totiž sála krev, ovšem pochopitelně ne pro svou potřebu, ale pro potřebu jiných lidí.reklama
Projekt Blood Sport: The Ultimate in Immersive Gaming byl na Kickstarteru již pozastaven, což se obvykle rovná jeho zrušení, tedy alespoň co se týče financování tamní komunitou. A přitom ve své podstatě nejde o nic morbidního, když si uvědomíme důsledky. Není to žádný konzolový upír z Feratu, ale spíše systém, který by na různých herních událostech umožnil trošku zábavnější formou darovat krev a pozvedl by povědomí veřejnosti o této problematice.

Systém přitom funguje naprosto jednoduše, tedy když vaše herní postava je zraněna ve hře a cedí krev, pak ji vám přístroj vezme skrz napíchnutou jehlu také, na což jste upozorněni i vibrujícím gamepadem. Systém tedy ve skutečnosti funguje tak, že tvůrci využili právě signál pro vibrační motorek, s nímž se spouští rovněž mechanismus pro odběr krve. Ten je zase řízen pomocí malé desky Arduino, která bude také sledovat, kolik krve již bylo odebráno, abyste nezemřeli dříve než vaše virtuální postava.

Konkrétním cílem bylo vytvořit celý systém pro více hráčů, který by mohl cestovat po různých herních akcích a v podstatě agitovat za dárcovství krve. Na tom by jistě měly zájem i různé zdravotnické organizace, ale ne tak Kickstarter, který včera projekt pozastavil. Finance přitom byly potřeba pro vytvoření další jednotky, která by umožnila zapojení dalšího hráče.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře