www.svethardware.cz
>
>

Bluetooth 4.2 ohlášen a slibuje značná vylepšení

Bluetooth 4.2 ohlášen a slibuje značná vylepšení
, , aktualita
Bluetooth Special Interest Group (SIG) ohlásila nové specifikace tohoto dobře známého rozhraní. Jde specifikace verze 4.2, které mají přinést značná vylepšení týkající se propustnosti, zabezpečení i funkčnosti.reklama
Od budoucích zařízení splňujících specifikace Bluetooth 4.2 tedy můžeme očekávat výrazně lepší funkčnost, přičemž úvod tiskové zprávy mluví o zajištění soukromí (čili jde o bezpečnost), zvýšení rychlosti datové propustnosti a senzory Bluetooth Smartm mají dostat možnost přímého přístupu k Internetu.

Rozhraní Bluetooth v poslední době u mobilních zařízení nabývá na důležitosti, a to především díky rozmáhajícím se nositelným zařízení, jako jsou různé chytré hodinky nebo fitness náramky. Pro ně je rozhraní Bluetooth jako dělané a skupina Bluetooth SIG to měla při vymýšlení nových specifikací mít na paměti.
Stejně tak bylo třeba vzít v úvahu zbrusu novou vznikající oblast, a sice Internet of Things, kde je stejně jako u nositelných zařízení (která ostatně do IoT v podstatě také patří) důležitá energetická efektivita. Podporovány jsou tak díky profilu IPSP i protokoly IPv6 a 6LoWPAN, stejně jako brány Bluetooth Smart pro přímý přístup k Internetu, od nichž si vývojáři slibují škálovatelnost, díky níž bude tato technologie schopná držet krok s vývojem Internetu věcí.

Co se týče bezpečnosti, pak právě rozhraní Bluetooth bylo dříve viděno jako slabé místo Internetu věcí, čemuž mají nové specifikace zamezit. Šlo o neautorizovaný přístup k zařízení pomocí zapnutého, ale jinak nepoužívaného rozhraní. Uživatelé také mají dostat lepší možnosti pro správu připojovaných zařízení. Na tyto výhody bychom neměli dlouho čekat, neboť ty bude možné využít i na starších zařízení, na nichž provedeme softwarovou aktualizaci. Tu ale musí výrobce koncového zařízení nejdříve připravit.

Datová propustnost Bluetooth 4.2 má být až 2,5x vyšší v porovnání s předchozích verzí, o což se mají zasloužit také packety, jejichž kapacita vzroste téměř desetkrát. Zde už ale budeme potřebovat nový hardware, přičemž ten se začne objevovat někdy na jaře příštího roku.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář