BMW plánuje s autonomními auty předčit Google

BMW plánuje s autonomními auty předčit Google
, , aktualita
BMW se hodlá více věnovat oblasti autonomních aut a plánuje revoluci ve vývojářském a výzkumném oddělení, aby se jejich auta vyrovnala autonomním vozidlům od Googlu a Tesly a především je překonala.reklama
Člen výzkumného a vývojářského oddělení BMW Klaus Froehlich prozradil, že se firma hodlá do autonomních aut skutečně opřít. BMW plánuje kompletní přestavbu. Například ve výzkumném a vývojářském oddělení budou zaměstnáni především počítačoví programátoři - až polovina personálu. Je to z důvodu, že firma potřebuje vyvinout základ pro svá autonomní auta.

Firma tak cílí na to, aby vytvořila ty nejinteligentnější autonomní auta, která pokoří i konkurenci. BMW také nedávno uzavřelo partnerství s čínskou firmou Baidu, aby spolu mohli na autonomních autech pracovat.

BMW právě proto, že se jedná o automobilového výrobce, nemá mnoho zkušeností s umělou inteligencí nebo s oblastí strojového učení. To vše je ale u autonomních aut potřeba, protože musí mít svůj "mozek", jenž je základ.
BMW chce se svými autonomními auty zastínit Google


V současné době je ze 30 000 zaměstnanců, kteří pracují na vývoji a výzkumu pro BMW, jen 20 % softwarových inženýrů, což je nyní nedostatečné. BMW tak plánuje do pěti let mít 50 % vývojářů, kteří se budou zabývat programováním. Své vlastní technologie chce pak firma uvolnit a dát k dispozici, aby je mohli menší výrobci používat, a přispět tak k rozvoji.

BMW chce mít co nejvíc vlastních expertů, i když by partnerství s dalšími firmami mohla přinést jisté výhody. Kde však má BMW mezery a spolupráci bude potřebovat, jsou například cloud computing nebo technologie ukládání dat.

Žijeme tak v době, kdy za chvíli řidiči nebudou vůbec potřeba, protože autonomní auta budou schopná cestu odřídit sama. BMW v to alespoň věří a to je důvod, proč se v odvětví autonomních aut začne více angažovat.

Zdroj: dailymail.co.uk, google.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře