www.svethardware.cz
>
>
>

Boty, které se samy zavazují, by mělo Nike vypustit na trh do konce roku

Boty, které se samy zavazují, by mělo Nike vypustit na trh do konce roku
, , aktualita
Ve filmu Návrat do budoucnosti cestoval Marty McFly do roku 2015. Jednou z věcí, nad kterou žasl, byly boty, které se samy zavazovaly. Je sice už rok 2016, ale firma Nike představila právě takovéto chytré tenisky.reklama
Létající skateboardy sice na ulicích ještě normálně nevidíme, se samozavazovacími botami tomu však bude možná už zanedlouho jinak. Tenisky Nike HyperAdapt 1.0 fungují na podobném stylu jako slavné Martyho boty z Návratu do budoucnosti, pásky se totiž samy dotáhnou přesně podle vaší nohy.

"Když si botu obujete, vaše pata aktivuje senzor a systém pak botu automaticky utáhne. Na boku jsou pak dvě tlačítka, pomocí nichž ji můžete ještě víc dotáhnout, nebo naopak povolit, a to dokud vše nebude naprosto perfektní," vysvětlil princip fungování bot Tiffany Beers, vedoucí inovátor z firmy Nike.

Na tomto modelu bot pracovala firma Nike od roku 2013, je ale jasné, že samotný nápad je v oběhu už nějakých 30 let, a to především díky filmu. Pásky, které botu utahují a fungují tak namísto tkaniček, se dotahují pomocí systému elektrických motorků. Systém pohání miniaturní baterie, u které výrobce slibuje, že na jedno nabití vydrží až čtrnáct dnů, Nike však přemýšlí i nad tím, že by boty mohly mít ještě delší výdrž.

V podrážce je zabudován svítící prvek, který kromě estetických účelů slouží i jako bod pro bezdrátové nabíjení. LED diody na zadní straně bot zase ukazují, kolik energie jim ještě zbývá a zda už potřebují nabít.

Boty od Nike budou ale k dispozici pouze pro uživatele aplikace Nike+. Aplikace je v současné době zaměřena na sledování aktivit uživatelů a následnou pomoc s tréninky, od června ale Nike+ nabídne i internetový obchod, kde se budou dát Nike HyperAdapt 1.0 následně koupit.

Inspirovat se Návratem do budoucnosti se nenechalo jen Nike. Podobné "chytré" boty předváděl i francouzský startup Digitsole na letošním lednovém CESu. Ty kromě automatického zavazování a počítání kalorií nabízely i ohřívání nohou, pokud to je zrovna potřeba.

Společnost Nike by podle svých slov chtěla stihnout své boty vypustit na trh do Vánoc tohoto roku. Samozavazovací tenisky budou dostupné ve třech barevných provedeních, cena zatím ale oznámena nebyla. Funkční prototypy budou k vyzkoušení na Nike Innovation Summit v New Yorku.

Zdroj: IFLScience, Nike
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře