www.svethardware.cz
>
>
>

Box s pomocí Microsoftu vytvořil jednu z prvních univerzálních aplikací

Box s pomocí Microsoftu vytvořil jednu z prvních univerzálních aplikací
, , aktualita
Společnost Box, provozující cloudové úložiště, oznámila, že s pomocí a podporou Microsoftu vytvořila univerzální aplikaci pro svoje úložiště. Stává se tak jednou z prvních vlaštovek. Jak složitý byl vývoj?reklama
Společnost Box dnes oznámila, že dokončila vývoj své první univerzální aplikace zpřístupňující ve Windows 10 její cloudové služby, přesně řečeno její úložiště. Uživatelé Windows 10 na desktopech, laptopech, tabletech a mobilech tak budou moci toto úložiště bezproblémově využívat. Dříve Box dodával separátní aplikace pro desktopy a mobily.

Aaron Levie z Boxu řekl: „Dnes jsem neskutečně nadšený, že mohu oznámit dostupnost naší nové univerzální aplikace pro Windows 10. Windows je nejrozšířenější desktopový operační systém na světě se stovkami miliónů uživatelů, kteří je mají rádi a používají je každý den.“ A doplnil, že jeho společnost je jednou z prvních, která s pomocí Microsoftu vytvořila univerzální aplikaci.

Aplikace je těsně propojena s Windows 10, takže její uživatelé mohou přímo pracovat s úložištěm Boxu přímo z Wordu, Excelu, PowerPointu a podobně. A aplikace přímo spolupracuje s Centrem notifikací v novém operačním systému Microsoftu. Přetvoření původních dvou klasických aplikací do jediné univerzální prý vyžadovalo jen malé úsilí.Zdroj obrázku: Box


Lois Wang, senior product manager v Boxu uvedla: „V porovnání s našimi předchozími zkušenostmi s vývojem aplikací pro Windows je vývoj aplikací pro Windows 10 mnohem jednodušší a rychlejší.“ A dodala, že Windows Dev Center usnadnil vývoj a použití Windows Store umožnilo vyhnout se nutnosti vytváření instalátoru. Což prý byl dříve problém, protože vývojáři znalí logiky aplikace nebyli experty na tuto problematiku.

Ať už vše výše řečené bereme jako „povinnou marketingovou omáčku“, nebo tomu budeme chtít věřit, vypadá to, že vytváření univerzálních aplikací by nemuselo být složitější než vývoj klasických, v lepším případě by mohlo dokonce být i snadnější. A šíření přes jednotné úložiště by pro vývojářské firmy mohlo být efektivnější. Což už dříve ukázali Apple s Googlem.

Takže teď nám nezbývá než doufat, že univerzální aplikace budou v co nejbližší době hojně přibývat a že se s nimi bude pracovat tak snadno a dobře, jako je prý relativně snadný jejich vývoj.

Zdroj: Thurrott
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře