www.svethardware.cz
>
>

Britský operátor TalkTalk byl hacknut, byly ukradeny údaje 4 milionů lidí

Britský operátor TalkTalk byl hacknut, byly ukradeny údaje 4 milionů lidí
, , aktualita
Hackerských útoků neubývá, spíše naopak. Britský telekomunikační operátor TalkTalk, který má přibližně 4 miliony zákazníků, byl ve středu napaden hackery. Ti získali neúplná data zákazníků, i tak to ale může být rizikové.reklama
Britský telekomunikační operátor TalkTalk byl ve středu napadnut hackery. Konkrétně napadli jeho webové stránky a nikoli nejdůležitější systémy společnosti. Přesto se dostali k údajům čtyř milionů klientů společnosti a je možné, že mají i neúplná data o platebních kartách (ve tvaru 0123 45xx xxxx 6789). Podle společnosti se hackeři nedostali ani k heslům uživatelů, nicméně doporučuje je pro jistotu změnit.


TalkTalk logo


TalkTalk nyní ve spolupráci se společností Noddle nabízí bezplatné 12měsíční monitorování účtů klientů proti zneužití. Za poslední rok je to už druhé bezpečnostní riziko, kterému musela společnost čelit. To první bylo koncem roku 2014, kdy zákazníci dostávali podvodné maily, které se snažily vymámit údaje klientů k účtům TalkTalk a nemálo z nich se nechalo nachytat. Tenkrát si ale za problémy mohli sami uživatelé. Zatím není jasné, kdo stojí za nynějším útokem. Připomeňme, že toto není jediný hacknutý operátor v poslední době. Americký T-Mobile byl napaden začátkem tohoto října, tomu bylo ukradeno 15 milionů záznamů.

Zdroj: theguardian.com, talktalk.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů