www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Brýle HoloLens testuje kromě NASA také policie ve Spojeném království

Brýle HoloLens testuje kromě NASA také policie ve Spojeném království
, , aktualita
Vypadá to, že o brýle HoloLens vybavené technologií rozšířené reality je velký zájem. Kromě americké vesmírné agentury NASA je budou testovat také policisté v hrabství Cambridgeshire ve Spojeném království.reklama
Potvrdil to Robert Hogg, zakladatel a ředitel konzultační firmy Black Marble zaměřené na řešení Microsoftu. Podle něj bude jeho společnost časem dodávat HoloLens policejním složkám ve Spojeném království. Mluvčí Microsoftu doplnil informace v tom smyslu, že řadoví policisté zřejmě nebudou brýle nosit plošně do terénu na pochůzky, na to jde o příliš citlivou technologii, ale rozšířená realita může být použita třeba kriminalisty ke znovuvytvoření vzhledu místa činu v době průběhu zločinu.

Domnívám se, že plošné vybavení všech policistů brýlemi HoloLens bylo asi docela nákladné a brýle by mohly policisty v terénu omezovat. Například z toho důvodu, že tyto brýle mají omezený úhel pohledu ve srovnání s lidským okem, což už je jejich známé omezení, které prý bohužel nejde se stávající technologií snadno překonat. A neumím si dost dobře představit, jak by policista v brýlích mohl například střílet.


Brýle HoloLens


Celé řešení založené na technologiích Microsoftu bude podle Hogga zřejmě používat HoloLens jako front-end a bude nejspíš vyžadovat vytvoření odpovídající back-endové části. Hogg chce propojit všechny policejní systémy tak, aby policisté měli přístup ke všem informacím současně (nebo spíš téměř současně). Strážci zákona v Cambridgeshire také testují Microsoft Band. Chcete příklad jeho použití? Pokud srdeční frekvence nositele překročí určitou hranici, nebo je náramek sejmut, zavolá automaticky o pomoc dalších policistů.

Rozhodně to vypadá, že je o brýle HoloLens zájem. Microsoft zřejmě trefil hřebíček na hlavičku. Umím si kromě kosmonautů a policistů představit celou řadu expertních profesí, které musí najednou zpracovávat velké množství informací. A jejich vizualizace pomocí brýlí s technologií rozšířené reality může být zásadním klíčem ke zvýšení produktivity a rozšíření schopností jejich uživatelů.

Když uvážíte množství potenciálních profesionálních uživatelů brýlí HoloLens, dojdete k závěru, že Microsoft si našel ohromně zajímavý trh. A navíc je tentokrát první. Teď si jen musí dát pozor, aby se neopakovala historie. Už několikrát se stalo, že redmondská společnost byla v něčem průkopníkem a smetanu nakonec slízl někdo úplně jiný.

Zdroj: Computing
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek