www.svethardware.cz
>
>
>
>

Buffalo HD-PGDU3: externí disk s 1GB RAM

Buffalo HD-PGDU3: externí disk s 1GB RAM
, , aktualita
Japonská společnost Buffalo si připravila externí disk HD-PGDU3, který je zajímavý především tím, že jako vyrovnávací paměť využívá DDR3 RAM. To by nebylo nic speciálního, kdyby této paměti nebyl 1 GB.reklama
Buffalo HD-PGDU3 má být dle svého výrobce tím nejrychlejším externím diskem, čímž jsou myšleny samozřejmě HDD. Nevyužije k tomu SSD, ale rovnou 1 GB paměti DDR3 RAM, která poslouží jako vyrovnávací paměť pro 500GB nebo 1TB pevný disk.

Systém funguje tak, že disk si pamatuje, která data jsou nejvíce používaná a ta po zapnutí disku začne kopírovat do paměti RAM, neboť ta, jak je známo, potřebuje být napájena, aby si data udržela.

Problémem může být také náhlé odpojení, které by mohlo způsobit, že data zapsaná napřed do vyrovnávací paměti se nestihnou zapsat na disk. Pro tento případ je tu zabudovaná baterie Li-ion, která také zajistí, aby data v DRAM byla uchována po dobu několika hodin po odpojení disku. Pro signalizaci úrovně nabití vestavěné baterie pak poslouží čtyři malé LED na vrchní části disku.

Disk využívá rozhraní USB 3.0, přičemž o podpoře UASP se výrobce nezmiňuje. V praxi pak má disk dosáhnout díky DRAM přenosových rychlostí až 400 MB/s. Jeho rozměry jsou 81 x 18 x 133 mm a hmotnost 250 gramů.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře