www.svethardware.cz
>
>
>
>

Build 2015: další krok ve vývoji HoloLens

Build 2015: další krok ve vývoji HoloLens
, , aktualita
Build není jen o softwaru a nových Windows 10, ale i o hardwaru, a proto Microsoft ukázal, jak pokročil s vývojem HoloLens a své augumented reality, tedy rozšířené reality. Pustil se i podrobněji do popisu hardwaru samotných brýlí pro AR.reklama
Na první pohled mezi těmito brýlemi a brýlemi od Googlu, Google Glass, není až tak zásadní rozdíl, například headsety pro virtuální realitu rozpoznáte od klasických brýlí na první pohled. Odlišnosti ale najdeme, pokud se podíváme na to, co obě náhlavní soupravy umí. Google Glass ve své původní verzi dokázaly jen několik základních úkonů jako nahrávání videa nebo pouštění filmů. Když se ale podíváte skrze HoloLens, otevře se vám zcela nový svět.

Augumented reality v podobě Microsoftu je téměř dotažena k dokonalosti. Umožňuje interakci s prostředím, takže skutečně můžete sahat na virtuální tlačítka apod. Nejlepší ukázkou toho, co HoloLens umí, je samozřejmě video:


Pokud by vás více zajímal hardware, výroba či vývoj nebo ergonomie nových brýlí od Microsoftu, mohlo by vás zajímat i další video:

Zdroj: Engadget

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek