www.svethardware.cz
>
>
>

Carbon3D ukázal "revoluční technologii 3D tisku"

Carbon3D ukázal "revoluční technologii 3D tisku"
, , aktualita
Kalifornská začínající firma Carbon3D ukázala svou technologii 3D tisku, kterou označila za revoluční. Je totiž prý schopna tisknout 25 až 100krát rychleji než dnes využívané technologie. Dostala název CLIP.reklama
Název CLIP je složen ze slov Continuous Liquid Interface Production, takže je zřejmé, že se bude pracovat s tekutými materiály. Technologie byla již demonstrována na konferenci TED a má prý zatřást se světem 3D tisku.

Pod technologií CLIP si prý můžeme představit scénu z filmu Terminator 2, ve které robot T-1000 povstane z louže tekutého kovu. Stejně tak CLIP dokáže objekty tvořit v tekutém materiálu, konkrétně tekuté pryskyřice, která tvrdne pod UV zářením, takže jde o technologii, jež má velmi blízko stereolitografii. Klasické 3D tiskárny využívající trysky vrstvící na sebe teplem měknoucí materiál tedy staví na základní platformě, která je zde také, ovšem otočená vzhůru nohama a objekt se tvoří pod ní. Nádrž s pryskyřicí přitom může být celkem mělká, neboť objekt se tvoří postupně a základní platforma se postupně pohybuje směrem nahoru. Nejlepší obrázek si ale uděláte sami díky přiloženému videu.


Tvoří se pomocí paprsků UV světla pronikajících skrz okno propustné pro kyslík, který je nutný k tomu, aby tekutá pryskyřice mohla vytvrdnout. Technologie je přitom schopna pracovat s rozlišením pouhých 20 mikronů, což je jen čtvrt tloušťky kancelářského papíru.

Jde tedy o zcela novou technologii, která má prý potenciál být až 1000x rychlejší než ty klasické. A rychlost tisku je právě jeden z největších problému současných 3D tiskáren. Carbon3D svou technologii vyvíjí již třetím rokem a teprve se ji chystá nabídnout na trhu. Uplatnění může najít všude tam, kde se využívají ty klasické, čili v designu, výrobě prototypů, automobilovém průmyslu, apod. Firma ji chce dostat na trh v horizontu jednoho roku a již má několik tiskáren, které si firmy testují. Jde o nejmenovaného výrobce automobilů, výrobce sportovního oblečení a výzkumnou laboratoř.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek