www.svethardware.cz
>
>
>

Ceny DRAM stále padají navzdory očekáváním

Ceny DRAM stále padají navzdory očekáváním
, , aktualita
Přestože se očekávalo, že pro výrobce pamětí DRAM nastane oživení a pokles cen se přinejmenším zastaví, ten naopak pokračuje. Paměti DDR3 na trhu dále zlevňují, ačkoliv se tomu firmy zuby nehty brání.reklama
Když se tedy podíváme na ceny pamětí DDR3 a DDR4 na našem trhu, pak jsme v poslední době mohli zaznamenat spíše zastavení poklesu cen, které se v posledních dnech a týdnech drží na stejné úrovni. Nemusíme se ale obávat toho, že by snad ceny pamětí šly brzy vzhůru, neboť dle DRAMeXchange cena za nabízené DDR3 s kapacitou 4 GB klesla ze srpnových 19 USD na aktuálních 18,50 USD. Stalo se tak navzdory snaze hlavních výrobců pamětí udržet cenu na úrovni 20 až 21 dolarů.

Firmy vidí hlavní problém v operačním systému Windows 10. Ten měl dle zástupce DRAMeXchange způsobit, že obvyklá sezóna nejvyšších prodejů mobilních počítačů byla jedno velké zklamání, neboť distribuce systému Windows 10 zdarma nepřiměla uživatele k upgradu, respektive k výměně počítače. A navíc, nový systém si snadno vystačí s objemem paměti, který stačil už starším Windows 7 nebo Vista, čili nároky na paměť RAM se nemění.

Nelze ale všechno svést na Microsoft a notebooky. Výhled do budoucna totiž také říká, že také prodeje chytrých telefonů a serverů klesnou, čili zde se ztenčují další trhy, na nichž působí výrobci pamětí DRAM. V DRAMeXchange tak předpokládají, že pokles cen pamětí DRAM bude v příštích kvartálech ještě intenzivnější a potrvá přinejmenším ještě v průběhu první poloviny roku 2016. Očekávat také můžeme velký souboj mezi firmami Samsung, SK Hynix a Micron, které budou bojovat o svá odbytiště a dobrý výhled má právě Samsung, který bude na konkurenci tlačit časným přechodem na 18nm technologii, díky níž by výrobní náklady měly jít dolů a vlastnosti paměťových čipů budou lepší (především poměr výkonu a spotřeby).

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik