www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ceny procesorů Intel Haswell Refresh odhaleny

Ceny procesorů Intel Haswell Refresh odhaleny
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že ještě než se dočkáme nových 14nm procesorů Broadwell, přijdou na trh procesory Haswell Refresh, tedy stále 22nm modely, které jen mírně vylepší stávající generaci.reklama
Nyní se objevily ceny prvních deseti modelů, které dorazí na trh. Procesory Haswell Refresh budou takovým spojovacím článkem mezi Haswell a Broadwell. Budou pracovat již s novými čipovými sadami 9 Series, a budou tak určeny pro stejné základní desky jako Broadwell. Je totiž známo, že právě Broadwell, ačkoliv jsou určeny také pro socket LGA 1150, nebudou moci pracovat na dnes aktuálních základních deskách s čipovými sadami 8 Series.

Mezi prvních deset modelů patří dva Celerony, dvě Pentia a pak už jde o Core i3, i5 a i7. Model Core i7-4790 je tedy nástupcem pro dnešní Core i7-4770 a jak je vidět, jeho pracovní frekvence bude 4 GHz. Jedná se pochopitelně o maximální frekvenci danou technologií Turbo Boost, která se u výkonnějších modelů rodiny Core i7-4770 zastavila na 3,9 GHz. Jedná se tedy o mírné zvýšení pracovní frekvence o 100 MHz, což by mělo platit jednak v případě základní frekvence, tak u Turbo Boost a stejnou výhodu mají dostat téměř všechny uvedené procesory Haswell Refresh, alespoň dle serveru CPU World.

Co se týče cen, pak když si opět vezmeme Core i7-4790, pak ten dle tabulky přijde na 326,50 USD. Dnešní Core i7-4770K měl přitom v době svého uvedení na trh cenu 339 USD, ovšem Core i7-4770 bez otevřeného násobiče přišel s cenou 303 USD. Otázkou pak je, zda všechny procesory v tabulce mají opravdu správné označení, nebo zda budou některé z nich patřit do série odemčených modelů K, úsporných S či snad ještě úspornějších T.

Haswell Refresh se mají na trh dostat někdy ve druhém čtvrtletí tohoto roku, ovšem bližší termín zatím není znám.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář