www.svethardware.cz
>
>

CES 2016: novinky a trendy pro tento rok

CES 2016: novinky a trendy pro tento rok
, , článek
Na začátku roku jako obvykle proběhl jeden z největších technologických veletrhů, známá Consumer Electronics Show (CES). Podívejme se tedy na to, jaké produkty stály za prozkoumání a na co nového se můžeme v tomto roce těšit.reklama
Veletrh vidíme CES díky jeho načasování jako místo, kde se prezentují zásadní novinky chystané pro celý rok, tedy pochopitelně pouze ty, jež jsou pro takové představení zralé a výrobci se s nimi chtějí pochlubit. Jinak jde v podstatě o normální, i když obří veletrh s halami plnými firemních stánků, kde probíhají různá setkání a všude kolem korzují návštěvníci hledající něco zajímavého, co by mohli prozkoumat. Co to tedy bylo v tomto ročníku?

CES ovšem není show určená pro běžné zákazníky a spotřebitele, jako spíše pro obchodníky, distributory, odbornou veřejnost. Veletrh se tedy týká spotřební elektroniky, ne samotných spotřebitelů a management veletrhu jistí to, aby návštěvníci opravdu měli co do činění s elektronickým průmyslem nebo s oblastmi, které jsou na něj napojeny, třeba právě odborná média. Právě ta mají vždy na začátku nového roku přímo žně a spíše ani není možné pokrýt všechny novinky, které se na veletrhu objeví.

Jakým novinkám spojeným se světem desktopových počítačů se tedy letošní CES věnoval? Pochopitelně se musíme věnovat především hlavní trojici firem, tedy AMD, Intel a NVIDIA. Společnost AMD se nás snažila namlsat na další generaci grafických karet, které dostaly označení Polaris a vedle toho prezentovala i další méně revoluční produkty. I NVIDIA se věnovala chystané generaci grafických karet, v jejím případě s čipy Pascal, prezentovala automobilový počítač Drive PX 2 a snažila se propagovat své produkty ve spojení s virtuální realitou. Intel letos moc vidět nebyl, neboť si pro tento rok ani nechystá nějaké zásadní novinky a z našeho pohledu to vypadá, že iniciativu převezme právě AMD.

Zmíněná virtuální realita byla tématem, které si zaslouží zvláštní pozornost. Právě v průběhu CES 2016 vstoupil do předprodeje headset Oculus Rift, ukázala se nová vývojářská verze konkurenčního HTC Vive a objevily se i další novinky jako třeba nový headset Fove s funkcí sledování pohybu očí. Dále můžeme také zmínit drony coby ještě stále horké a nosné téma a dále tu máme novou nastupující generaci rozhraní Wi-Fi, další generace minipočítačů ve formě NUC a podobných nebo HDMI "tyček", stále výkonnější SSD, lépe vypadající, kvalitnější a propracovanější produkty 3D tisku a pak se zaměříme také na různé speciality.

Nejdříve tedy ke "svaté desktopové trojici".
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek