www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Cherry má bezdrátové klávesnicové kombo se šifrováním

Cherry má bezdrátové klávesnicové kombo se šifrováním
, , aktualita
Společnost Cherry, která krom tlačítek Cherry MX vyrábí také celé vlastní klávesnice, si tentokrát připravila kombo klávesnice a myši JD-0400EU s bezdrátovým připojením. Firma myslela především na bezpečnost, takže spojení je šifrované.reklama
Kombo klávesnice a myši Cherry s poteickým názvem JD-0400EU je tak určeno především do firem, kde uživatelé mohou ocenit, že spojení s počítačem je šifrované pomocí 128bitového AES. Dle označení setu je také zřejmé, že jde o rozložení kláves EU, takže na obrázcích má klávesnice jako obvykle německé popisky.
- klikněte pro zvětšení -


Ačkoliv jde o klávesnici značky Cherry, to automaticky neznamená, že využívá mechanická tlačítka. Ve skutečnosti jde o membránovou klávesnici s tlačítky Cherry SX, což jsou tlačítka s nůžkovým mechanismem, jaký se využívá i u některých notebookových klávesnic. Zdvih jejich kláves je tak nízký a co se týče výdrže, Cherry SX mají "rating" 10 milionů stisků.

Přiložená jednoduchá myš by pak měla vydržet celkem 45.000 hodin práce a stejně jako klávesnice se bude dobíjet pomocí konektoru (nejspíše micro USB), tedy přímo z USB portu počítače. Cherry zatím o tomto produktu nezveřenilo jiné podrobnosti, a to ani cenu a datum dostupnosti na trhu.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik