www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cherry má nová tlačítka MX RGB Nature White

Cherry má nová tlačítka MX RGB Nature White
, , aktualita
S novými tlačítky Cherry MX se v poslední době roztrhl pytel, což je bezpochyby důsledek vzrůstající obliby moderních mechanických klávesnic. Cherry tak nyní přidává do nabídky nová tlačítka, a to MX RGB Nature White.reklama
Německá společnost Cherry svá tlačítka řady MX vyrábí již 30 let, v jejichž průběhu se z nich stal v podstatě standard pro mechanické klávesnice, který je široce používaný a někdy i okoukaný. Řada výrobců používá alternativy, neboť Cherry prý nemá pro uspokojení poptávky dostatečné výrobní kapacity a například Logitech se rozhodl, že si raději vyrobí vlastní mechanická tlačítka Romer G, která však nejsou prostou kopií Cherry MX. Vyrobena byla tak, aby mohly diody lépe podsvítit klávesu, což byl v případě klasických Cherry MX vždy problém. Firma se jej snaží vyřešit tak, že nová podsvícená tlačítka vyrábí z průsvitného plastu, jenž poslouží k lepšímu rozvedení tepla. A to je případ i zbrusu nových Cherry MX RGB Nature White.
MX RGB Nature White se chce odlišit svým odporem při stisku a už z označení je zřejmé, že využívá RGB diodu, díky níž si můžeme nastavit libovolnou barvu podsvícení. Díky průsvitnému tělu tak bude podsvícení klávesy daleko rovnoměrnější než u klasických Cherry MX, kde jsou diody umístěny nad či pod středovým sloupkem, který tak klávese stíní. Podobná tlačítka od Cherry už využívají klávesnice jako Corsair K70 a GSkilll KM780.

Co se týče odporu při stisku, nové Nature White se nachází mezi klasickými Cherry MX Red a MX Black (či jinými), které mají 45gramový a 60 gramový odpor. Nová Nature White musíme zatížit alespoň 55 gramy, abychom překonali odpor pružiny, takže jde o poměrně tuhá tlačítka. Hloubka stisku je obvyklé 4 mm a tlačítko sepne už v jeho polovině. Průběh stisku je lineární, čili bez hmatové odezvy a stejný jako u zmíněných Red či Black.

Jako partner firmy Cherry byla v tomto případě zmíněna společnost Ducky, a první klávesnice s MX RGB Nature White by tak měla být Ducky Shine-5. Tu ale budeme asi na našem trhu hledat marně.

Zdroj: Cherry
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře