www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Cherry uvádí nejrychlejší tlačítka MX Speed, Corsair toho hned využil

Cherry uvádí nejrychlejší tlačítka MX Speed, Corsair toho hned využil
, , aktualita
Německá společnost Cherry si připravila nová mechanická tlačítka MX Speed, která mají poskytnout především rychlejší stisk. A jako obvykle toho hned využila společnost Corsair, která představila novou klávesnici.reklama
Tlačítka Cherry MX Speed mají také označení Silver a dle výrobce nám zajistí rychlý stick, a to prý až o 40 procent v porovnání se standardními Cherry MX. Cherry ale pochopitelně nemohlo u těchto mechanických tlačítek udělat nic jiného, než posunout bod dotyku, respektive sepnutí tlačítka více nahoru. Cherry MX Speed tak nesepínají jako obvykle v polovině svého 4mm zdvihu, ale už po 1,2 mm. Vedle toho mají jen 45gramový odpor při stisku jako třeba Cherry MX Red a lineární průběh stisku. Samozřejmostí jsou pozlacené kontakty. I díky nim mají tato tlačítka vydržet 50 milionů stisků.

Cherry MX Speed budou k dispozici ve třech verzích. Jednak to bude neprůhledný plast v černém nebo stříbrném zbarvení a pak průhledný plast v případě tlačítek s RGB podsvícením zajištěným SMD LED, která může namíchat barvy z 256 odstínů červené, modré a zelené. Společnost Corsair získala od Cherry šestiměsíční exkluzivitu na tato tlačítka, takže první modely od jiných výrobců se objeví až někdy na podzim.

Corsair tak může sám ihned nabídnout nové verze svých známých mechanických klávesnic, a to K70 RGB RAPIDFIRE, K65 RGB RAPIDFIRE a K70 RAPIDFIRE. První dvě tak využívají RGB verze tlačítek Cherry MX Speed a poslední má tlačítka jen s červeným podsvícením.

A jako obvykle jsou klávesnice vyrobeny převážně z hliníku, nabízí speciální ovladače pro multimédia a zvuk či odnímatelné podložky pod zápěstí. Jde zkrátka o staré známé modely K65 a K70, které pouze využívají nový typ tlačítek.

Doporučené ceny klávesnic K70 RGB RAPIDFIRE, K65 RGB RAPIDFIRE a K70 RAPIDFIRE jsou cca 5150 Kč, 4100 Kč a 4100 Kč.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře