www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cherry uvádí odolnou myš MC 4000 pro pracanty

Cherry uvádí odolnou myš MC 4000 pro pracanty
, , aktualita
Německou společnost Cherry známe především jako výrobce kvalitních mechanických tlačítek Cherry MX, které řada dalších výrobců napodobuje. Nyní si ale připravila něco trošku jiného než klávesnici, a to myš MC 4000 učenou pro profesionály.reklama
Jde o "kancelářské profesionály", kteří s myší pracují neustále, a tak potřebují především vysokou kvalitu a ergonomii. V záplavě periferií, které jsou dnes prezentovány především jako herní, tak jde o příjemné osvěžení. Tato myš se svým tvarem blíží produkci Microsoftu a připomenout nám může staré IntelliMouse. Stejně jako ony má souměrný tvar, což platí i pro rozmístění tlačítek, a tak se bude hodit pro leváky stejně dobře jako pro praváky. Tím však občas trošku trpí ergonomie, ale to bychom mohli hodnotit až při bližším seznámení s tímto produktem.

Cherry MC 4000 nás má zaujmout také kvalitním optickým senzorem, má dvoubarevné podsvícení, jímž reaguje na nastavených 1000 nebo 2000 dpi (nižší odpovídá modré, vyšší červené barvě), dále má šest tlačítek včetně kolečka a na spodní straně velké teflony, které obíhají téměř celý její tvar. Senzor má zvládnout krom rozlišení 2000 dpi také sledovat povrch při rychlosti pohybu až 1,5 metru za sekundu.

Tlačítková výbava čítá dvě hlavní, kolečko, tlačítko nad ním a pak dvě postranní, přičemž právě díky nim nám MC 4000 může připomenout staré IntelliMouse, které také měly po jednom velkém tlačítku na obou bocích. Výrobce udává, že spínače pod tlačítky zvládnou za svůj život 10 milionů stisků a kolečko 150.000 "cyklů". Není přitom zřejmé, zda tyto cykly znamená celé otočení, nebo jeden krok, což by ale bylo málo.

Cherry MC 4000 dále váží kolem 130 gramů a její rozměry jsou 116 x 65 x 35 mm. Její součástí je prostý 1,8metrový kabel s rozhraním USB a sama bude potřebovat 100 mA.

Myš přijde na evropské trhy v září a přijde na doporučených 30 eur.

Zdroj: Cherry
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře