ChihiraAico: robotická žena od Toshiby

ChihiraAico: robotická žena od Toshiby
, , aktualita
Toshiba ukázala humanoidní robotickou ženu ChihiraAico, která má tak lidskou tvář i postavu. Dala by se tak označit za androida, čili robota připomínajícího lidskou bytost. Na stánku firmy předvedla zpěv i mimiku.reklama
ChihiraAico dostala své jméno spojením dvou slov, přičemž to první znamená v japonštině zemi a mír a druhé kombinuje slabiky slov myšlenka a komunikace (samozřejmě opět v japonštině). To ostatně ChihiraAico sama "řekla" návštěvníkům letošního veletrhu CES, a to ve znakové řeči.

Dále předvedla i zpěv za doprovodu pianisty a v průběhu celé prezentace mohli návštěvníci sledovat i imitaci emocí s pomocí mimiky tváře, a to úsměv, rozhořčení i smutek. Zlí jazykové říkají, že rozpolcenost jí ještě moc nejde.

ChihiraAico se může také pochlubit svou realistickou pletí a přirozenými pohyby včetně mrkání víček, přičemž jak realistické tyto pohyby jsou, na to se můžete sami podívat díky přiloženému videu.


Toshiba plánuje roboty jako ChihiraAico nabídnout pro oblasti sociální péče, zdravotnictví, výroby, průmyslu a zábavy. Ti přitom budou obsahovat různé moderní technologie či senzory, takže budou umět promluvit pomocí syntézy hlasu, rozpoznávat lidskou řeč a vše pro to, aby mohli pracovat třeba na pozici recepční, společníka pro pacienty s demencí, vzdálené poradce, pečovatele, překladatele znakové řeči, atd. To má nastat v roce 2020

Dlužno dodat, že ChihiraAico byla vyvinuta ve spolupráci s aLAB, univerzity v Osace a technologických institutů v Shibaura a Shonan. Instituty dodaly především 43 pohonných jednotek, díky nimž se robot hýbe a univerzita s aLAB přispěla technologiemi pro vytváření mimiky lidské tváře.

Zdroj: TZ Toshiba

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář