Chrome má už 20% podíl, Mozilla Firefox upadá

Chrome má už 20% podíl, Mozilla Firefox upadá
, , aktualita
Trh webových prohlížečů se neustále vyvíjí a Google Chrome může slavit. Poprvé překonal 20% hranici. Naproti tomu v Mozille asi moc radost mít nebudou, protože už devátý měsíc v řadě padají směrem dolů.reklama
Podle měření Net Applications na trhu webových prohlížečů stoupá Google Chrome, který poprvé překročil 20% hranici a v červenci skončil na druhém místě s podílem 20,4 %. Na prvním místě je neochvějně Internet Explorer s 58 %. Naproti tomu ztrácí Mozilla Firefox. Tento prohlížeč se dostal na nejnižší podíl od července 2007, a to na 15,1 %. Není ale divu, když každá nová verze překope spoustu zažitých vlastností a uživatelé musí téměř s každou aktualizací řešit, jak vrátit zpět funkčnost, na kterou byli zvyklí.


Google Chrome logo


Mozilla má i další problém. V listopadu vyprší dohoda s Googlem, kdy byl jeho vyhledávač ve Firefoxu předvolený jako ten výchozí. V roce 2012 za toto Mozilla inkasovala 272 milionu dolarů, což tvořilo 88 % jejího příjmu. Na čtvrté pozici je Apple Safari s 5,2% podílem a na konci je pak kdysi hodně oblíbená Opera, jejíž podíl se nyní pohybuje okolo jednoho procenta.

Zdroj: www.computerworld.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik