www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Chrome OS přidává podporu přepínání uživatelů

Chrome OS přidává podporu přepínání uživatelů
, , aktualita
Nejnovější aktualizace webového operačního systému Chrome OS přinese mimo jiné také podporu přepínání uživatelů. Není tedy nutné se odhlašovat a přihlašovat, uživatelé mohou být přihlášeni zaráz.reklama
Webový operační systém Chrome OS má novou verzi 37, která opět přináší nové funkce a vlastnosti s cílem se více a více přiblížit plnohodnotným operačním systémům. Zřejmě nejmarkantnější novinkou je přidání možnosti přepínání uživatelů.

To v praxi znamená, že uživatelé mohou být přihlášeni souběžně, není nutné se pokaždé odhlásit a přihlásit jako jiný uživatel. Tuto funkci ale většina z nás bezpochyby zná, jelikož se jedná o jednu z poměrně základních funkcí ostatních operačních systémů (např. Windows a OS X).

Mezi další změny patří také přidání „app info“ do spouštěče Chrome, samostatné okno s nastavením oproti původní záložce v prohlížeči a možnost ukládat soubory na Disk Google (Google Drive) i v režimu inkognito. V neposlední řadě mohou nyní organizace spravovat a synchronizovat záložky napříč dalšími zařízeními.

Aktualizace na verzi 37 je dostupná pro všechny uživatele s výjimkou majitelů Chromebooku Acer C7, Samsung Series 5 a HP Pavilion.

Zdroj: TheVerge
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek