www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Chystá se Microsoft zastínit chystanou konzoli PS4 Neo?

Chystá se Microsoft zastínit chystanou konzoli PS4 Neo?
, , aktualita
Od společnosti Sony se očekává, že skutečně přijde na trh s vylepšenou konzolí PlayStation 4, která nabídne oproti původní verzi mnohem vyšší výkon, aby ten mohl stačit i na hraní s VR headsetem. Chystá se Microsoft vrátit úder?reklama
O PS4 Neo nebo také PS 4.5 či PS4K (konečný název je stále otázka) se začalo mluvit v dubnu, kdy se objevila informace, že nová verze využije 8jádrové CPU Jaguar, ale na vyšší frekvenci 2,1 GHz, dále především GPU generace Polaris s 36 CU na 911 MHz a 8 GB GDDR5 s 218 GB/s. To by této konzoli poskytlo více než dvojnásobný výkon oproti tomu, co nabízí PlayStation 4 nyní. Xbox One je ale ještě slabší konzole, která dosahuje výkonu 1,32 TFLOPS oproti 1,84 TFLOPS konzole PS4, takže příchod PS4 Neo by Microsoft ještě více znevýhodnil. Nicméně zástupci Microsoftu ještě nedávno uváděli, že nechtějí vypouštět na trh nějaké poloviční generace a až s něčím přijdou, bude to opravdový nástupce staré Xbox One. Zdá se, že mohli změnit názor (nebo už předtím mlžili).

Objevily se tak informace o nové verzi Xbox One, která dostala označení Scorpio a má za úkol zvrátit dosavadní poměr sil, který byl ve prospěch PS4. Stačí se podívat na následující graf, který ukazuje předpokládanou sílu budoucích verzí konzolí. Tyto informace samozřejmě dosud nelze zaručit, takže je berte s rezervou.

Microsoft by měl v čase veletrhu E3 (14. - 16. června) ohlásit ne jednu, ale dvě novinky týkající se Xbox One. Jednak tu bude nová verze aktuálního modelu, která bude podstatně menší než ty předešlé a také nabídne přepracovaný herní ovladač a podporu 4K. To se ale týká pouze videí a ne her, na něž tato konzole rozhodně nemá výkon.

A pak tu bude zmíněná verze Scorpio, jejíž výkon je udáván na úrovní 6 TFLOPS, což je v případě Single Precision na úrovni karty NVIDIA GeForce GTX 1070. Tento výkon se ale u konzolí dělí mezi GPU a procesorová jádra, takže grafické jádro by rozhodně nebylo tak silné jako GTX 1070. Některé zdroje navíc uvádějí, že Scorpio bude asi 4x výkonnější než Xbox One, čili asi 5,3 TFLOPS, což je stále ale více než udávaný výkon PS4 Neo.

Uvidíme, co Microsoft na E3 oznámí a zda si nepřichystá ještě něco, třeba svou verzi VR headsetu, když už jej má Sony také. Ostatně Microsoft na výrobu něčeho takového jistě má know-how, když je jednou z předních firem ve vývoji headsetů pro rozšířenou realitu, která vyžaduje daleko složitější hardware i software.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek