www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chystá se Radeon RX 480, embargo skončí s červnem

Chystá se Radeon RX 480, embargo skončí s červnem
, , aktualita
Společnost AMD uspořádala v Macau již dříve ohlášený Polaris Tech Day, na němž se ukázala nová grafická karta Radeon RX 480. Jde o nové označení grafiky, jejíž informační embargo bude zvednuto až na konci června.reklama
Ukázalo se tak, že fámy o nástupu nových Radeonů až v červenci nakonec byly pravdivé, čili AMD uvede na trh svou novou generaci přinejlepším měsíc po NVIDII. Konkrétně bude embargo zrušeno 29. června, a tak lze bohužel očekávat, že na Computexu se dozvíme jen další střípky informací a ještě další měsíc se bude spekulovat.

Novinka je, že AMD se rozhodlo novou kartu pojmenovat Radeon RX 480, čili ne Radeon R9 480, jak bylo očekáváno. Je otázka, co je toho příčinou a zda se AMD prostě nerozhodlo ukázat, že mezi starší a novou generací je rozdíl, který stojí za úpravu dosavadního schematu označování. Pak asi každého napadne i to, že když NVIDIA vysílá na trh nové GeForce 10. generace, tak bude změna číslice v R9 na římskou RX do jisté míry i reakcí ze strany AMD. Pak je tu ale další otázka, a sice zda se vedle RX 480 objeví i RX 480X, nebo jinak označená karta.

AMD Radeon RX 480 byl rovnou ukázán v akci, a to s novým Doomem a se zapnutým FreeSync pod OpenGL. Hra běžela na monitoru v rozlišení 1440p a v obnovovací frekvenci až 144 Hz. Bohužel se nikdo nemohl dozvědět podrobnosti, takže z toho nelze určit, jak je nová karta výkonná. Polaris Tech Day byl totiž uzavřená událost pro novináře a ti museli podepsat dohodu o mlčenlivosti, takže se nejspíše nedozvíme to, co bylo na setkání řečeno. Server PC Gamer ale říká, že Radeon RX 480 má být schopen provozovat Doom v 1440p při alespoň 60 snímcích za sekundu. To by jej řadilo někam mezi R9 390 a R9 Nano a pak tu máme ještě případnou výkonnější verzi RX 480X.

Uvidíme, zda se navzdory NDA nedostanou v nejbližších dnech na svět i nové informace o tom, co bylo k vidění a slyšení v Macau.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek