www.svethardware.cz
>
>
>
>

Čína vyvíjí nový operační systém, má pokořit Microsoft

Čína vyvíjí nový operační systém, má pokořit Microsoft
, , aktualita
Podpora Windows XP skončila, čínské vládní organizace nesmí nakupovat Windows 8. To vše vytvořilo příležitost, které využívá nově vzniklá organizace Xinhua. Čína chce takto vytlačit Microsoft, Google a Apple.reklama
Čína by zřejmě mohla mít do konce října „vlastní“ operační systém, resp. operační systém vytvořený v Číně. Nejprve se má tento nově připravovaný systém objevit na počítačích a laptopech, později jej organizace Xinhua plánuje rozšířit i na chytré telefony a ostatní mobilní zařízení. To vše oznámila jmenovaná společnost včera na svém blogu.

Jak jsme již zmínili výše, organizace Xinhua, která byla založena v březnu tohoto roku, si klade za cíl vytlačit zejména z území Číny ostatní operační systémy a software, který pochází od zahraničních korporací, jmenovitě společností Microsoft, Google a Apple.

Není zrovna novinkou, že oblast informačních technologií (v tomto případě hlavně jejich softwarová část) se stala zdrojem napětí mezi Čínou a Spojenými státy především díky zabezpečení, bezpečnosti informací a dalšími souvisejícími faktory. S tím mimo jiné souvisí fakt, že Čína v květnu letošního roku zakázala ve své vládní sféře využívat operační systém Microsoft Windows 8.

Loni v březnu Čína mimo jiné oznámila, že Google je v Číně na poli chytrých telefonů příliš rozšířený a diskriminuje tak lokální čínské softwarové společnosti. „Tvorba prostředí, které nám umožní bojovat s Googlem, Applem a Microsoftem, je klíčem k úspěchu,“ prohlásil Ni Guangnan, vedoucí představitel softwarové divize organizace Xinhua.

Zdroj: BusinessToday
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek