www.svethardware.cz
>
>
>

Čínský výrobce karet Colorful expanduje i k nám

Čínský výrobce karet Colorful expanduje i k nám
, , aktualita
Společnost Colorful je ve své domovské Číně velice oblíbená a jde rovnou o největšího výrobce grafických karet v tomto regionu. Je tedy logické, že se tato firma bude snažit zasáhnout i další trhy.reklama
Colorful je výrobcem designově výrazných grafických karet, přičemž v minulých letech se tato firma těšila především z toho, že celosvětově počet prodaných grafických karet klesal, ale v Číně zájem o ně naopak rostl. Firma si tak mohla užívat své pozice vedoucí firmy v prodejích karet a vyčkávala na vhodný okamžik k expanzi do světa. Nyní to vypadá, že nastane vhodný okamžik, neboť se na trhu konečně objeví GPU představující zásadní novinky: 14nm a 16nm výrobní technologii a využití pamětí HBM2. V obou případech jde o výrazný skok ve výkonu, který jsme nezažili už velice dlouho.

V prvné vlně se Colorful chystá na expanzi do jihovýchodní Asie, od čehož si slibuje, že počet prodaných kusů stoupne ze 4 milionů v předchozím roce na 5 milionů v tom aktuálním. Pokud se to skutečně vyplatí, pak bude následovat druhá vlna, a to vstup na trhy v Indii a východní Evropě. Otázka je, zda Colorful počítá i Českou republiku.

Pokud se tedy společnosti Colorful podaří uchytit na trhu v Thajsku, Vietnamu a dalších zemích tohoto regionu, přičemž asi není důvod, proč by se to nemělo podařit, měl by se dostat v počtu prodaných karet na úrovni Asustek Computer a začít ohrožovat i Micro-Star International (MSI) a Gigabyte.

Colorful využívá referenční PCB přímo od NVIDIE, takže si netvoří vlastní, ovšem v případě chladičů je to zcela jiné. Ty jsou velice originální a vypadají výkonně, přičemž mají obvykle příznivé ceny a firma vydělává především díky maloobchodu a také dodává mnoho karet internetovým kavárnám a herním podnikům.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek