www.svethardware.cz
>
>
>

Cirrus7 Nimbini: skříň, nebo radiátor?

Cirrus7 Nimbini: skříň, nebo radiátor?
, , aktualita
Německá společnost Cirrus7 si připravila velmi zajímavou skříňku určenou pro základní desky Intel NUC. Dostala označení Nimbini a složena je z masivních hliníkových žeber, takže je už od pohledu jasné, že spoléhá na pasivní chlazení.reklama
Cirrus7 Nimbini má rozměry 150 x 150 a 87 mm a využívá velmi tlustá žebra, která jsou spojena k sobě podobně jako jednotlivá žebra litinového radiátoru. Slouží také stejnému účelu, čili předávání tepla okolnímu vzduchu, který může skrz ně proudit, takže nám bude tato skříň fungovat jako takové malé topení.

Záleží jen na tom, jak výkonný procesor bude muset chladit. Dle specifikací zvládne i 28W úsporná Core i7 s grafikou Iris, což skutečně vypadá na to, že bude v jejích schopnostech. Vybrat bychom si měli z aktuální nabídky malých desek Intel NUC, které nesou procesory generace Broadwell. Ty jsou již běžně k dispozici v obchodech.

Rozmístění otvorů ve skříni Nimbini tedy odpovídá kompatibilním deskám, takže tím získáme dva porty USB 3.0 plus jeden jack vepředu, další dva USB 3.0 vzadu plus dva mini DisplayPort, gigabitový Ethernet a volitelné jsou konektory pro externé antény rozhraní Wi-Fi. Uvnitř skříně je místo pro 2,5" zařízení, které můžeme zkombinovat s SSD s rozhraním M.2, pro nějž by měla nabídnout slot samotná deska.

Ovšem pokud onu 2,5" pozici potřebovat nebudeme, můžeme jedno žebro vynechat, a skříň tak zúžit. Můžeme si také pořídit jen kit ve stylu Ikea, abychom si své Nimbini mohli sestavit sami, což nějaký čas zabere, protože se tato skříň skládá z celkem 90 částí.

Cirrus7 Nimbini přijde na trh v polovině května a zatím není jasné, za jakou cenu.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře