www.svethardware.cz
>
>
>

Clarkson prezentuje leteckou přepravní službu Amazonu

Clarkson prezentuje leteckou přepravní službu Amazonu
, , aktualita
Už není žádná novinka, že se Jeremy Clarkson po vyhazovu z BBC přesunul pod křídla Amazonu. Již stihl figurovat v reklamě na Amazon TV a nyní prezentoval i leteckou přepravní službu Amazon Prime, která využívá drony.reklama
S využitím létajících dronů pro rychlé dodání zakoupeného zboží koketovala již řada firem. Amazon chce tuto službu také nabízet, a to pod označením Prime, přičemž ji vyvíjí již několik let. Nyní se firma rozhodla, že opět využije Jeremyho Clarksona k tomu, aby nám vysvětil možnosti Amazon Prime.

Amazon nevyužívá klasický dron, který má vrtule pouze v horizontální poloze, což by bylo energeticky poměrně náročné. Prototyp dronu Prime Air využije horizontálně umístěné vrtulepro start, nabrání a udržování výšky do 400 stop a pak zapne tlačnou vrtulu na zadní svislé ploše, aby posloužila jako pohon letadla. Jde tedy o podobný princip jako u letounu V-22 Osprey, který má ovšem jen dvě sklopné vrtule. Díky tomu se Prime Air může pohybovat cestovní rychlostí 60 mil za hodinu, tedy necelých 100 km/h a má akční rádius přes 11 km.


Dron ale nelze jen tak někam naslepo vyslat, neboť by byl nebezpečný sám sobě i svému okolí. Jedná se o chytré zařízení se zabudovanými senzory, díky nimž se dokáže vyhnout překážkám. Samotný Amazon pro jeho bezpečné navedení využívá speciální podložku, jakýsi helipad, jehož menší obdobu si umístíme na zahradu, kde dron přistane, vyloží náklad a zase se vrátí. Jeho cestu přitom můžeme sledovat třeba na tabletu.

Amazon tedy ukazuje, že to s touto službou myslí vážně a také má připravovat hned několik různých typů dronů pro různá prostředí a typy nákladu, respektive zátěž. Podobná věc láká také společnosti Google a Walmart, ovšem žádná z nich zatím nezveřejnila plány na to, kdy se tento systém má stát jednou z nabízených možností dodávky zboží.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře