www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cloudové úložiště Syncplicity: více dat a více funkcí pro všechny

Cloudové úložiště Syncplicity: více dat a více funkcí pro všechny
, , aktualita
Společnost EMC, faktický provozovatel cloudového datového úložiště Syncplicity, výrazně upravila podmínky a parametry služby ve prospěch zákazníků. Dostaneme více dat a funkcí. Ohrozí Dropbox?reklama
Před nedávnem jsme se zabývali datovými úložišti v cloudu, přičemž jedna ze služeb byla právě Syncplicity. Vývoj v oblasti cloudových služeb je poměrně dynamický, proto není až takovým překvapením, že jednotliví poskytovatelé v rámci konkurenčního boje přichází s novými vlastnostmi, lepšími parametry a v případě placených variant i lepšími cenami.

Jinak tomu není ani v případě Syncplicity. Ještě poměrně nedávno bylo například nabízeno zdarma pouze 2 GB prostoru (oproti registraci) a bezplatná varianta byla velmi znatelně omezena (bylo možné synchronizovat pouze dvě zařízení, nebyla podporována mobilní zařízení, atp.).

Před několika dny byl tento bezplatný prostor navýšen na 10 GB. To už je poměrně konkurenční hodnota, pokud vezmeme v úvahu, že např. Dropbox po registraci nabídne pouze 2 GB prostoru (ten je možné průběžně navyšovat za doporučení přátelům), Google Drive pak momentálně nabízí 15 GB, které ovšem sdílí mezi své další služby - Gmail a Google+ Photos (Picassa Web Albums).

Kromě prostoru byla také uvolněna celá řada doposud prémiových vlastností a funkcionalit. Máme zde neomezenou velikost souborů, neomezený počet synchronizovaných zařízení (včetně mobilních) nebo možnost synchronizace jakékoli složky v počítači (není nutné mít všechna data v jedné složce). Samozřejmostí je možnost sdílení dat jak interně (v rámci uživatelů Syncplicity), tak externě pomocí odkazu.

V neposlední řadě je také třeba vyzdvihnout skutečnost, že Syncplicity je služba primárně zaměřena na firmy a korporace, které mají typicky vysoké nároky na zabezpečení a bezpečnost dat.

Pokud by nám nestačilo 10 GB dat, můžeme si v rámci osobního plánu za 5 USD měsíčně (přibližně 100 Kč) prostor navýšit na 100 GB.

Zdroj: Syncplicity
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek