www.svethardware.cz
>
>
>
>

Club 3D nabízí USB dokovací port s podporou 4K

Club 3D nabízí USB dokovací port s podporou 4K
, , aktualita
Od společnosti Club 3D specializující se především na grafické karty přichází na trh produkt s označením USB 3.0 4K Docking Station. Jde tedy o externí stanici pro rozhraní USB 3.0, která nabídne obrazové výstupy i s podporou 4K.reklama
Club 3D tedy známe spíše jako partnera společnosti AMD vyrábějícího karty s čipy Radeon. Nikoho tedy nepřekvapí, že přichází s podobným zařízením, které je určeno k připojení monitorů k počítači, jenž k tomu bude potřebovat pouze jeden vysokorychlostní port USB 3.0. Přes ten potečou příslušná data, přičemž jeho propustnost má stačit i na to, abychom mohli využít i monitory s rozlišením 4K, čili 3840 x 2160. To se pochopitelně neobejde bez komprese nebo podstatně snížené obnovovací frekvence.

USB 3.0 4K Docking Station s modelovým označením CSV-3103D využívá SoC DisplayLink DL-5000, které se stará o komunikaci mezi rozhraním USB 3.0 a obrazovými porty, mezi něž patří DVI, HDMI a DisplayPort. To ale není vše. Dokovací stanice také nabídne RJ-45 pro gigabitový Ethernet, jeden zadní USB 3.0 port se standardem BC 1.2 pro rychlejší dobíjení mobilních zařízení (disponuje 1,5 A) a na bocích má další dva USB 3.0, jack pro mikrofon a další pro sluchátka. Není ani divu, že takové zařízení nedokáže nakrmit jeden port USB 3.0, a tak bude zapotřebí ještě adaptér a volná zásuvka.

Co se týče maximálního rozlišení, pak na DVI můžeme připojit monitor s rozlišením až 2048 x 1152, HDMI zvládne 3840 x 2160 a DisplayPort to samé. Dnes rozšířený standard HDMI 1.4 sice takové rozlišení zvládne pouze při 30 snímcích za sekundu, ale to nám může být v tomto případě jedno, protože jeho cca 8 Gbps zde rozhodně není úzkým hrdlem.

Club 3D CSV-3103D 4K USB 3.0 Docking Station bude k dispozici po celém světě od října, a to za 130 euro.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře