www.svethardware.cz
>
>
>
>

CM MasterKeys Pro L a S: minimalismus a RGB podsvícení

CM MasterKeys Pro L a S: minimalismus a RGB podsvícení
, , aktualita
Společnost Cooler Master odhalila dvě nové klávesnice s označením MasterKeys Pro L a Pro S. Ty mají jednoduché provedení, které výrobce označuje rovnou za minimalistické a vedle toho jsou vybaveny mechanickými tlačítky s RGB podsvícením.reklama
RGB podsvícení mechanických klávesnic už není žádná novinka. Umožní nám si v řadě případů zvolit pro každou klávesu jiný odstín, díky čemuž si můžeme podsvícení přizpůsobit třeba dle toho, jakou funkci mají klávesy přiřazenou. Nové klávesnice Cooler Master MasterKeys Pro L a Pro S se od sebe liší v jedné věci, první má plnou velikost a druhá patří mezi tzv. TKL (tenkeyless) modely a jako taková nemá numerický blok.

Obě klávesnice MasterKeys Pro nabídnou několik režimů podsvícení, mezi něž patří Colour Wave (duhové vlny), Breathing (pulzování) a další. Budeme si ale moci vybrat, zda náš model má být vybaven tlačítky Cherry MX Red, Brown, nebo Blue, čili ve skutečnosti se na trh dostává celkem šest nových modelů.

Zástupce firmy Cooler Master tak potvrdil, že nové klávesnice se v jiných ohledech než je velikost od sebe nijak neliší. Slíbil také doposud ještě vyvíjený SDK, díky němuž si budeme moci podsvícení a vůbec nastavení klávesnic upravit více, než umožňuje dodávaný software. To tak bude v souladu s novou firemní strategií Master - Make it Yours. V jejím rámci Cooler Master přímo vybízí zákazníky, aby svůj hardware různě modifikovali.

Firma také v tiskové zprávě zvláště zmiňuje použité LED pro podsvícení, jež mají být zvláště jasné. Uvádí, že předělala starší modely klávesnic, aby se pod klávesy vešla tlačítka Cherry MX společně s většími a výkonnějšími RGB LED.

Co se týče možností dodávaného softwaru, ten dovolí vytvářet a přiřazovat makra i celé profily, přičemž makra budeme moci tvořit i s pomocí samotné klávesnice, takže i přímo ve hře. Větší model MasterKeys Pro L bude k dispozici za cenu kolem 3800 Kč a menší MasterKeys Pro S za 3100 Kč. Oba dorazí na trh ještě v tomto měsíci.

Zdroj: Cooler Master
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře