www.svethardware.cz
>
>
>
>

CM MasterMouse Pro L: modifikovatelná myš

CM MasterMouse Pro L: modifikovatelná myš
, , aktualita
Společnost Cooler Master pokračuje s představováním periferií pod konceptem Master a pod heslem Make it Yours uvádí na trh i myš MasterMouse Pro L. Tu si budeme moci sami modifikovat, ale není to jediná její přednost.reklama
Cooler Master se mimochodem chce také svézt na vlně periferií osvětlených RGB diodami, která už pomalu vrcholí a brzy už nikoho nebude zajímat, že daný produkt má své osvětlení, neboť to bude naprostá samozřejmost. V takové době se naopak objevují produkty, které už notoricky známý a využívaný prvek naopak nenabízí a jejich výrobci to prezentují jako přednost. To už jsme mohli ostatně několikrát zažít, a to třeba s lesklými plasty, v jejichž případě se firmy vrátily k matným a začaly říkat, jak je super a přelomové, že otisky prstů najednou nejsou vidět.

Věnujme se ale nové myši firmy Cooler Master s celkovým názvem MasterMouse Pro L. Jedná se o souměrnou periferii vhodnou pro praváky i leváky, která má boční tlačítka na obou stranách. Pokud si odmyslíme její RGB podsvícení, pak jde stále o zajímavý produkt, a to už jen kvůli kvalitnímu senzoru PMW3360 značky PixArt, který nabídne rozlišení 400 až 12.000 dpi. Myš je přitom řízena 32bitovým procesorem ARM, který má po ruce 512 kB palubní paměti pro uložení profilů.

Dále se můžeme těšit na odnímatelné, a tedy i vyměnitelné části. Sejmout můžeme celou vrchní část s hlavními tlačítky, přičemž zde jsou k dispozici dvě velikosti s délkou 125 a 130 mm (M a L). Pak lze sundat i boční panely, jež můžeme upravit, nebo rovnou nahradit vlastními, které si vyrobíme ideálně na 3D tiskárně.

MasterMouse Pro L má dále celkem osm tlačítek, a to dvě hlavní, po dvou na obou bocích, klikací kolečko a tlačítko pro změnu nastavení dpi, které však není umístěno klasicky před kolečkem, ale na spodní straně, jak ukazuje poslední obrázek. Jednomu z těchto programovatelných tlačítek lze přiřadit funkce Storm TactiX, která poslouží jako funkční přepínač, a jako takový poskytne zbylým tlačítkům dalších 7 funkcí. To už jsme měli možnost vidět.

Nakonec samozřejmě nechybí potřebný software pro nastavení profilů a všeho, co s tím souvisí, tedy i podsvícení. Myš je podsvícena na čtyřech místech - vlevo a vpravo ukazuje nastavené dpi a pak svítí kolečko a část pod jejím zadečkem, která svou barvou ukazuje zvolený profil.

Cooler Master MasterMouse Pro L bude k dispozici za 60 dolarů, u nás však za cca 1850 Kč.
 • Senzor - PixArt PMW3360 Optical
 • CPI / DPI - 4 úrovně (400 - 12.000 DPI)
 • Programovatelná tlačítka - 8x
 • Dotazovací frekvence - 1000Hz / 1ms
 • Max. rychlost pohybu/zrychlení - 250 IPS/50 G
 • LoD (Lift off Distance) < 2 mm (nastavitelná)
 • Angle Snapping (vypnutí vyrovnávání pohybu) - ano
 • Akcelerace myši - ne
 • 32bit procesor ARM s 512 kB paměti
 • Tlačítka, životnost - Omron, 20 milionů stisků
 • Zapamatovatelné profily - 5
 • Materiál - plast a pryž
 • Barva - černá, ochrana proti UV, RGB podsvícení
 • Rozhraní - USB (pozlacený konektor), 1,8m kabel s pletenou bužírkou
 • Hmotnost - 128 gramů
 • Záruka - 2 roky

Zdroj: Tom's Hardware

Cooler Master MasterMouse Pro L
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek