CM Nepton: nové vodníky se silnou pumpou

CM Nepton: nové vodníky se silnou pumpou
, , aktualita
Cooler Master vypustil do světa nové vodní chladiče Nepton 140XL a Nepton 280L, které mají využívat firemní pumpu slibující vysoký výkon. Podívejme se tedy na to, co dalšího tyto modely nabídnou.reklama
Cooler Master již nabízí řadu různých modelů vodních chladičů, které patří mezi bezúdržbové modely. Ty tak stačí nainstalovat a dál se o ně nemusíme starat. Uzpůsobena je jim přitom téměř každá nová počítačová skříň, která nepatří mezi nejlevnější modely, takže pro ně rozhodně lze najít využití.

Design je v podstatě stejný jako u jiných modelů. Máme tu vodní blok s pumpou a pak radiátor na každé straně s jedním 140mm (Nepton 140XL) nebo dvěma ventilátory usazenými vedle sebe (Nepton 280XL). Vyšší výkon by měl logicky nabídnout právě Nepton 280XL, ovšem menší model by díky dvěma ventilátorům neměl příliš zaostávat. Nicméně Cooler Master ve zprávě udává, že právě Nepton 280L zvládne odvést až 300W odpadního tepla, přičemž o výkonu verze 140XL nemluví a je také jasné, že i na Nepton 280l půjde nainstalovat ventilátory i z druhé strany.

Vodní blok má klasické provedení, je tedy z mědi a vybavený mikrokanálky. Ventilátory mají evidentně odnímatelné rotory s lopatkami, což usnadní čištění žebroví radiátorů. Jenomže stejně bude lepší ventilátory odšroubovat, protože se tak k choulostivým žebrům lépe dostaneme a nehrozí, že si při tom zaneřádíme vnitřek ventilátoru.

Nakonec Cooler Master hovoří o instalaci a ceně. Instalaci máme zvládnout bez použití jakýchkoliv nástrojů, tedy pouze vlastníma rukama a co se týče ceny, za Nepton 140XL zaplatíme 90 euro a za Nepton 280L dáme 110 euro. V českých obchodech to jsou částky kolem 2500 Kč a 3100 Kč s daní, přičemž cenový rozptyl je velký.

Zdroj: TZ Cooler Master

Cooler Master Nepton 140XL, RL-N14X-20PK-R1
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Cooler Master Nepton 280L, RL-N28L-20PK-R1
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře