CM Silencio 652S: nový tichý hi-end

CM Silencio 652S: nový tichý hi-end
, , aktualita
Společnost Cooler Master představila skříň Silencio 652S, která stojí nejvýše ve své řadě a přímo navazuje na nedávno uvedený model Silencio 652. Nabídne zbrusu nové ventilátory Silencio FP 120.reklama
Cooler Master Silencio 652S je tedy vylepšenou verzí modelu Silencio 652, který byl představen v listopadu. Jedná se v podstatě o stejnou skříň, která však byla jako první model vybavena ventilátory Silencio FP 120, které slibují velmi tichý provoz. Nahradily zde především jeden přední 180mm ventilátor, takže namísto něj t máme dva FP 120 a třetí si našel místo vzadu.

Tyto ventilátory nabízí velmi zajímavý poměr otáček a hlučnosti, konkrétně pouze 11 dBA při 1200 RPM a také dlouhou životnost 160000 hodin, na níž se měla podepsat také odolnost vůči prachu (IP6X). Jejich lopatky také mají být dle Cooler Masteru schopny vyvinout vysoký statický tlak, což by se zde velmi hodilo. Především přední ventilátory totiž budou muset překonávat značný odpor kvůli špatnému přístupu k čerstvému vzduchu přes průduchy v bocích předního panelu. To je daň za snahu utlumit hluk vznikající ve skříni.

Jinak tu máme další ventilátorové pozice nahoře a v bočnici, jež jsou stejné jako u původního modelu Silencio 652, takže jsou ve výchozím stavu zakryty plastovými panely. Pouze spodní ventilátorová pozice zůstává nezakryta, ale zato je vybavena prachovým filtrem.

Dále tu máme sedm diskových pozic, přičemž čtyři v horní šachtě můžeme jednoduchým přesunutím přepážky přeměnit ve 2,5", čemuž jsou přizpůsobeny také plastové šuplíky. Celkem tu však máme díky přídavným pozicím možnost instalace až deseti 2,5" SSD, přičemž 5,25" zařízení mohou být tři. Moc omezeni nebudeme ani při výběru procesorového chladiče, který může mít na výšku až 168 mm a karty mohou být dlouhé až 423 mm. Na předním, či spíše vrchním panelu pak najdeme po dvou portech USB 3.0, USB 2.0, audio a také čtečku SD karet.

Silencio 652S bude k dispozici ještě v tomto měsíci za doporučenou cenu 99 euro s daní, tedy asi 2700 Kč. Model Silencio 652 je přitom reálně dostupný za přibližně 2900 Kč. Více se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Cooler Master
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek