www.svethardware.cz
>
>
>
>

CM Storm NovaTouch TKL s hybridními kapacitními tlačítky

CM Storm NovaTouch TKL s hybridními kapacitními tlačítky
, , aktualita
Na začátku školního roku společnost Cooler Master představila novou klávesnici CM Storm NovaTouch TKL, která slibuje nová hybridní kapacitní tlačítka, jež by měla vyhovovat hráčům, i těm, kteří píší dlouhé texty.reklama
Cooler Master NovaTouch TKL přišla na trh již v září, ale teprve nyní se chystá i na evropské trhy. Nepůjde však o nic levného, na což ukazuje cena 150 liber, tedy v přepočtu cca 5300 Kč. Co nám tato klávesnice za takovou vysokou částku nabídne? Určitě to nebude numerická část, kterou postrádá, takže jde o tzv. tenkeyless design.

Dočkat se ale máme velmi pohotových hybridních kapacitních tlačítek NovaTouch Hybrid Switch vyrobených v Japonsku, na něž díky typickému křížku budeme moci umístit plastové čepičky původně určené pro tlačítka Cherry MX. A právě oproti tlačítkům Cherry MX mají být použitá tlačítka velmi pohotová. Po stisku se tak mají do výchozí polohy dostat za 3 až 5 ms, zatímco u Cherry MX je to 19 až 25 ms. To umožní velmi rychlé psaní či prostě mačkání, a to má přijít vhod právě těm, kteří píší dlouhé texty všema deseti prsty nebo hrají akční hry.

Pak můžeme srovnat i ostatní specifikace, dle nichž by NovaTouch Hybrid Switch měla být při stisku tichá a poskytnout jemnou hmatovou odezvu. Jejich celkový zdvih je stejně jako u Cherry MX čtyři milimetry, ale stisk je zaznamenán už po milimetru. Odpor při stisku je 45 gramů, což je stejné jako u těch "lehčích" Cherry MX, tedy především Brown a Red.

U takovéto klávesnice by měla být samozřejmostí funkce N-key rollover, a také že ji zde najdeme. Cooler Master pak nabídne ještě funkci pro nastavení četnosti opakování příkazu při stisknuté klávese. Pokud tedy na ní podržíte třeba písmeno 'a', to se bude v textovém editoru vypisovat s různou rychlostí, ale taková možnost přijde vhod spíše ve hrách.

Cooler Master nakonec uvedl, že příchod klávesnice NovaTouch TKL na evropské trhy byl zpožděn proto, že bylo nutné vytvořit regionální ANSI a ISO verze, které budou vyhovovat tamním uživatelům. Klávesnice se již dostala do prvních obchodů, ovšem zatím je vidět jen v US verzi. A je otázkou, zda česká verze vůbec bude, však vzhledem ke své ceně na dračku rozhodně nepůjde, i když stojí pod 4700 Kč s DPH a ne výše zmíněných 5300 Kč.

Zdroj: Hexus.net

CM Storm NovaTouch TKL
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek