www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Co bude následovat po Windows 10? Aktualizace Redstone

Co bude následovat po Windows 10? Aktualizace Redstone
, , aktualita
Vypuštění finální verze systému Windows 10 se pomalu blíží, však Microsoft slíbil, že se tak stane ještě v letošním létě. Můžeme se tak dívat dále do budoucnosti na to, co bude následovat po této události.reklama
Microsoft v poslední době značně urychlil zveřejňování nových zkušebních verzí systému Windows 10, čímž reagoval na požadavek testující veřejnosti, která chtěla mít k dispozici nová sestavení častěji. Lépe tak rozlišil dva okruhy těchto uživatelů, a sice ty, kteří chtějí nové verze co nejrychleji bez ohledu na chyby a ty, kteří naopak žádají spíše odladěný systém. Je tedy slušná šance, že se nového systému opravdu dočkáme ještě v letošním létě.

Začalo se tak mluvit o tom, co bude následovat. Dle ZDNet a Neowin můžeme už na podzim očekávat první významné aktualizace systém, ovšem až v roce 2016 přijde na řadu update, který dostal své vlastní kódové označení. Jde o Windows Redstone, jenž přinese podporu nových tříd různých zařízení, které Windows 10 do té doby nepodporovaly.

Mary Jo Foley, známá komentátorka ze ZDNet, k tomu řekla, že Microsoft tak bude dodržovat svůj plán vypouštění letních a podzimních velkých aktualizací a Redstone patří mezi ty velké, ovšem nepůje o tak významnou aktualizaci, že by představovala novou verzi Windows, čili Windows 11. Můžeme ale očekávat, že podobně jako v případě Windows 8 bude Microsoft mluvit o systému Windows 10.1. Redstone má také přijít ve dvou vlnách prostřednictvím Windows Update, a to v červnu a říjnu.

Pokud jste zapojeni do programu Windows Insider, a tedy v této době testujete Windows 10 Technical Preview, budete v tom moci pokračovat i po vypuštění Windows 10 na trh. Vypadá to tedy, že program bude pokračovat i dále a my si budeme moci i v novém roce zkoušet nové a nové verze Windows. Název Redstone si Microsoft mimochodem vypůjčil ze hry Minecraft, kterou v minulém roce získal společně s vývojářskou firmou Mojang. Červený kámen je ve hře využíván pro vývoj nových technologií. Kódové označení Threshold pro Windows 10 bylo zase vypůjčeno z herní série Halo, stejně jako Spartan pro označení nového prohlížeče nebo Cortana.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik