www.svethardware.cz
>
>
>

Co dělat s účtem na Facebooku po smrti? Nyní mu můžete přiřadit správce

Co dělat s účtem na Facebooku po smrti? Nyní mu můžete přiřadit správce
, , aktualita
Digitální dědictví může být problém. Otázkou např. je, co s takovým účtem na Facebooku po něčí smrti? Facebook nabízí službu "zvěčnění účtu" a nově je nyní možné vybrat si správce tohoto účtu, jakéhosi dědice.reklama
Co se objeví na internetu, často tam i hodně dlouhou dobu zůstane. Někdy dokonce i krátká doba postačí, aby si někdo zadělal na pořádný průšvih, o čemž se nedávno přesvědčil jeden vrah z Pensylvánie, kdy pár sekund jeho selfie s obětí na Snapchatu stačilo na obvinění z vraždy. Zde to tedy netradičně bylo k dobru věci, neboť sám poskytl důkaz o své vině. Otázkou je ale obecně tzv. digitální dědictví, přístupy k účtům, pořízenému software, hudbě, filmům a dalším. Co s nimi v případě úmrtí?


Facebook logo


U Facebooku je možné pozůstalými požádat o tzv. "zvěčnění účtu". Vedle jména osoby se objeví "Vzpomínáme", lze sdílet vzpomínky z timeline (v závislosti na nastavených pravidlech soukromí), nicméně k takovému účtu není možné se přihlásit. Novinkou u těchto účtů je možnost si nyní před smrtí zvolit pověřenou kontaktní osobu, která pak může účet částečně spravovat. Lze měnit profilovou a úvodní fotografii, napsat příspěvek na timeline (např. ohledně výročí) a odpovídat na žádosti o přátelství. Na druhou stranu nebude mít možnost přístupu ke zprávám zesnulého. Tato služba je zatím dostupná v USA, brzy se rozšíří i do dalších zemí. Další možností co s účtem udělat, je nechat jej smazat.

Zdroj: Facebook
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář