Colorblinding: Jak vypadají webové stránky s barvoslepostí?

Colorblinding: Jak vypadají webové stránky s barvoslepostí?
, , aktualita
Určitě znáte trable s nastavováním barev monitorů, jejich teploty, co když to všechno ale přijde nazmar kvůli lehké barvosleposti? Colorblinding vám ukáže, jak by vypadaly internetové stránky, kdybyste trpěli barvoslepostí.reklama
Colorblinding je rozšíření Google Chromu, které umí internetové stránky zobrazovat takovým způsobem, jako byste trpěli nějakým typem barvosleposti, a to konkrétně úplnou necitlivostí na červenou, zelenou a modrou barvu; částečnou necitlivostí na červenou, zelenou a modrou barvu; vnímáním jen odstínů šedi a BCM.

Colorblinding je dnešní horká novinka, zatím je dostupný pro Windows, Mac, Android a iPad. Rozšíření má pouze necelých 50 KB. Po instalaci se vám objeví v horní liště v pravém rohu malá ikonka, na kterou když kliknete, rozvine se roletka s nastavením.

Následně si můžete vybrat, s jakým druhem barvosleposti chcete internetové stránky zobrazit. Když se chcete přepnout zpátky do normálního zobrazení, je k dispozici samozřejmě výchozí nastavení barev.
Takto by vypadal Svět hardware, kdybyste byli necitliví na modrou barvu


Zatím není rozšíření kompletně optimalizováno, celkem dlouho trvá, než se roletka načte. To snad bude napraveno. Třeba se v dalších verzích dočkáme i jiných novinek. Určitě by bylo zajímavé, kdyby přibyl i mód pro ztmavení bílé barvy, což by se hodilo pro noční použití počítače, který má vysoký minimální jas. Zatím se nejedná ani tak o smysluplné rozšíření jako spíše o hračku nebo o nástroj, jak aspoň trošku pochopit život barvoslepých lidí.

Zdroj: betanews.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik