Colorful a Chaintech odhalují desku iGame Z97 Ymir-X

Colorful a Chaintech odhalují desku iGame Z97 Ymir-X
, , aktualita
Společnost Colorful, kterou známe především jako výrobce grafických karet, se ve spolupráci s Chaintechem pokusí prorazit s novou základní deskou iGame Z97 Ymir-X. Jde o hi-end model se 16fázovým napájením.reklama
Colorful iGame Z97 Ymir-X už tedy můžeme dle pouhého názvu označit za desku pro herní sestavy, která je určena pro procesory Haswell, Haswell Refresh a Broadwell. Samotný výrobce má pro ni také označení Flame Warrior, s nímž ji bude propagovat na vybraných trzích. Poprvé byla přitom představena letos v červnu na Computexu a dostat by se měla na trhy v Asii, Pacifiku a také v Evropě. Otázkou ale je, zda se to týká i našeho.

Deska je vybavena silným šestnáctifázovým napájením, na což ukazují i cívky posázené kolem procesorového socketu, vedle nichž tu jsou také driver-MOSFETY a kondenzátory Poscap. Socket je napojen na čtyři sloty DDR3 DIMM a pak tu máme tři sloty PCI Express 3.0 x16 (konfigurace x8/x4/x4 při zapojení všech tří) a čtyři PCI Express 2.0 x1.

Pro účely přetaktování tu máme i vyhrazená tlačítka pro nastavení základní frekvence (Base Clock), pak tu je i tlačítko pro funkci automatického přetaktování a dva BIOSy.

Pro úložná zařízení má deska připraveno osm portů SATA 6 Gbps, dále jeden mSATA 6 Gbps využitelný i pro karty mPCIe. Obrazové výstupy zahrnují dual-link DVI, HDMI a DisplayPort, síť si vezme na starost známý Killer E2200, nechybí osmikanálové audio "Voice Hammer" s kvalitními kondenzátory, sluchátkovým zesilovačem a oddělenými obvody od ostatních částí desky a pak tu máme na zadním panelu šest USB 3.0. Nakonec firma Colorful zmínila kvalitní PCB, které má dobře odolávat vlhkosti.

Jde tedy o základní desku, kterou dle její výbavy můžeme dát po bok moderních herních modelů firem Gigabyte, Asus či MSI. Že by oproti nim ale nabídla něco originálního, to se říci nedá.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek