www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Colorful GTX 980 iGame: 14fázové napájení pro náročné

Colorful GTX 980 iGame: 14fázové napájení pro náročné
, , aktualita
Společnost Colorful zařazuje do své nabídky novou grafickou kartu GeForce GTX 980 iGame, která je určena pro náročné uživatele a nabídne jim robustní 14fázové napájení. Podívejme se tedy na ni a její specifikace.reklama
Colorful GeForce GTX 980 iGame by si měli dle výrobce vybrat především ti, kteří se chtějí pokusit o přetaktování jejího GPU GeForce GTX 980. Vedle napájecího systému se 14 fázemi tato karta nabídne také výkonný vzduchový chladič, který je nutným předpokladem k dosažení vysokých taktů.

Chladič v tomto případě bude zasahovat do prostoru tří slotů a skládá se z hustě uložených měděných žeber, heatpipe a třech ventilátorů o velikosti 100 mm.

Vedle 14 fází napájení VRM můžeme zmínit také dva osmipinové konektory PCIe, přičemž referenční karta GTX 980 využívá dva šestipinové. Pak tu máme tantalové kondenzátory, výkonné DPAK MOSFETy a cívky, jež nemají pod zátěží pískat.

Specifikace karty Colorful GTX 980 iGame hovoří o 1127MHz jádru, které pracuje díky GPU Boost až na 1216 MHz a paměti GDDR5 jsou taktovány na 7 GHz. To je nastavení prvního BIOSu, přičemž karta je vybavena ještě jedním, který nastaví takty GPU na 1178 až 1279 MHz a paměti na 7,01 GHz. Mezi těmito BIOSy budeme moci snadno přepínat pomocí tlačítka na záslepce karty, kde je ještě rozhraní dual link DVI, tři DisplayPort 1.2 a jedno HDMI 2.0.

Colorful již začal svou kartu dodávat na vybrané trhy v regionech APAC a EMEA, do nějž patří i ten náš, ovšem na něm ji (alespoň zatím) nenajdeme. Chystá si také ještě lepší model založený na stejném PCB, a to bude GTX 980 iGame Kudan, který dorazí později v tomto měsíci a dále je v pipeline také GTX 970 iGame, což bude obdoba dnes představené karty, jen založená na GeForce GTX 970.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů