Colorful integrovalo GeForce GTX 1070 na desku s LGA 1151

Colorful integrovalo GeForce GTX 1070 na desku s LGA 1151
, , aktualita
Společnost Colorful se rozhodla k výrobě velice zajímavé základní desky B150-GP104, která nabídne integrované GPU, jež mezi jinými iGPU nemá konkurenci. Jde totiž o desktopový grafický čip GeForce GTX 1070.reklama
Pochopitelně ale nejde o integrované GPU v podobě, jakou mají třeba iGPU v APU od AMD nebo v procesorech Intel. Je prostě součástí stejné základní desky, která má připraven pro procesory Intel Skylake socket LGA 1151 a dá se říci, že to je napůl základní deska a napůl grafická karta. Dle rozložení externích portů můžeme také jednoznačně určit, že nejde o žádný standardní formát jako ATX a podobné, takže je zřejmé, že půjde o desku určenou pro OEM výrobce (pokud má k něčemu blízko, bude to Flex ATX). Otázka je, jaký produkt ji využije jako základ a zda to budou prostě jen speciální PC, nebo snad nějaké Steam Machine či jiné nové PC konzole.

Colorful B150-GP104 má své porty posázeny na levé a vrchní straně, kde můžeme vidět audio, USB, DisplayPort a další. V přední části jsou pak tlačítka. Na ní samotné se v pravé části nachází socket se sedmifázovým napájením, dva paměťové sloty SO-DIMM, ve střední části máme dva malé sloty pro SSD či Wi-Fi modul s Blluetooth, čipovou sadu Intel B150 a vpravo je GP104 grafické karty GeForce GTX 1070. Ta má 4+1fázové napájení a 8 GB paměti GDDR5. Nelze ale automaticky očekávat, že tato grafika nabídne stejný výkon jako běžně prodávané karty se stejným GPU, ale to už bude spíše záviset na tom, jak výkonné chlazení se využije. Využít můžeme paměti DDR3L s kapacitou až 32 GB a vedle slotu pro M.2 tu je také osamocený konektor SATA 6 Gbps.

Tato deska byla zatím označena jako koncept, takže není vůbec jisté, že se dostane na trh. Však na jednom z minulých Computexů i Asus představil něco podobného, a to X79 Zeus se socketem LGA 2011 a dvěma Radeony HD 7970, který se na trh nikdy nedostal. Nicméně Colorful B150-GP104 je přeci jen daleko méně megalomanský, a to i z hlediska potřebného napájení, však Zeus potřeboval 24pin ATX + 8pin EPS pro procesor a pak dvakrát 8 + 6 pin pro GPU, což je na velký desktop samozřejmě normální, ale na malý SFF počítač to bylo až příliš i z hlediska potřeby chlazení.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek