www.svethardware.cz
>
>
>
>

Colorful vytvořil monstrózní čtyřslotovou GTX 1080

Colorful vytvořil monstrózní čtyřslotovou GTX 1080
, , aktualita
Nová grafická karta firmy Colorful se jmenuje iGame GTX 1080 KUDAN a jde o model, který dohromady zabere čtyři sloty, do nichž se obyčejně vejdou i dvě velice výkonné grafické karty. Co za to ale nabídne?reklama
Společnost Colorful mají oblíbenou především čínští zákazníci a právě na akci Colorful Games Union 2016 v čínském Wuhanu byla představena nová karta iGame GTX 1080 KUDAN. Ta se ukázala poblíž pořádaných turnajů v League of Legends a Overwatch, což nejsou zrovna hry, které by byly cílové pro její možnosti, ale o to nakonec nejde.

Karta iGame GTX 1080 KUDAN byl mezi různými jinými produkty firmy Colorful nejvýraznější, neboť jde o skutečně masivní kus hardwaru a zároveň firemní nejrychlejší karta vůbec. Určena je pochopitelně pro přetaktování, přičemž už ve svém základním nastavení nepatří mezi ořezávátka. Výchozí verze karty GTX 1080 má nastaveny takty 1607 a 1733 MHz, přičemž turbo KUDANu je 1936 MHz, takže o více než 200 MHz vyšší.

Co ale tvoří tři další "vrstvy" této karty? V základu je pochopitelně ona samotná a můžeme předpokládat, že má pro přetaktování řádně dimenzované napájení, které je posíleno dvěma osmipinovými konektory PCIe. Každý dokáže dle specifikací poskytnout 150 W a když k tomu přičteme i PCI Express 3.0 x16, je tu výsledných 375 W pro kartu, jejíž výchozí TDP je 180 W. Pak tu je přední část chlazení zabírající další dva sloty a zadní, která zabere prostor jednoho slotu, ale ta nemá záslepku, neboť pak by kartu v řadě případů ani nešlo nainstalovat.

Na přední straně karty tak sedí masivní vzduchový chladič s heatpipe a třemi ventilátory a vzadu je vodní blok zapuštěný ve velkém bloku z plexiskla, takže jde o hybridní chlazení. Zde i hlavní přední chladič vypadá na to, že se může stát součástí okruhu vodního chlazení, ale je otázka, jak přesně to celé funguje. Karta je také vybavena speciálním OC tlačítkem, které přepíná mezi dvěma různými BIOSy, ale opět nevíme, jaký je mezi nimi rozdíl. Může jít o jeden BIOS pro kartu spoléhající na vzduchové chlazení a pak o další v případě, že ji napojíme na vodní chladič. Dá se ale říci, že kupovat si takový hardware, aniž bychom nedokázali využít právě možnost zapojení do vodního chlazení, nedává valný smysl. Colorful plánuje tuto kartu vypustit na trh někdy na přelomu tohoto a nového roku.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Slepí manželé mohli díky 3D tisku držet model svého zatím nenarozeného dítěte Slepí manželé mohli díky 3D tisku držet model svého zatím nenarozeného dítěte
3D tisk může pomáhat v různých situacích. V lékařství nachází tato technologie čím dál větší uplatnění, nyní netradičně pomohla i brazilskému páru. Manželé se zrakovým postižením se mohli dotýkat modelu svého zatím nenarozeného syna.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
For Honor, nebo Wildlands nyní zdarma i ke GTX 1060 For Honor, nebo Wildlands nyní zdarma i ke GTX 1060
NVIDIA se rozhodla na začátku února začít se svými kartami nabízet i hru For Honor, nebo Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands zdarma. To se ale dosud týkalo pouze výkonných GeForce GTX 1080 Ti, 1080 a 1070, ale to už neplatí.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Kde přistane evropský rover ExoMars? Výběr se zúžil na dvě místa Kde přistane evropský rover ExoMars? Výběr se zúžil na dvě místa
V roce 2020 má letět na Mars první evropský rover ExoMars, pro nějž ESA doposud hledala vhodné místo pro přistání, a to i s pomocí sondy, která kolem planety obíhá od loňského roku. Nyní už byla vybrána poslední dvě možná místa přistání.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Intel vyslal na trh Xeony E3-1200 v6 založené na Kaby Lake Intel vyslal na trh Xeony E3-1200 v6 založené na Kaby Lake
Intel už ohlásil, že na trhu jsou dostupné nejnovější procesory Xeon E3-1200 v6, které jsou založeny na generaci Kaby Lake a mají velice blízko ke standardním Core této generace. Mluvit budeme o celkem osmi modelech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Windows 10 Creators Update už je nejspíše připraven, můžete stahovat Windows 10 Creators Update už je nejspíše připraven, můžete stahovat
Až v dubnu má Microsoft přijít s novými Windows 10 Creators Update, ovšem ty si dle všeho můžeme stáhnout už nyní, neboť sestavení 15063 je prý v Microsoftu označováno jako RTM, čili připravené pro vypuštění.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře