www.svethardware.cz
>
>
>
>

Colorful vytvořil monstrózní čtyřslotovou GTX 1080

Colorful vytvořil monstrózní čtyřslotovou GTX 1080
, , aktualita
Nová grafická karta firmy Colorful se jmenuje iGame GTX 1080 KUDAN a jde o model, který dohromady zabere čtyři sloty, do nichž se obyčejně vejdou i dvě velice výkonné grafické karty. Co za to ale nabídne?reklama
Společnost Colorful mají oblíbenou především čínští zákazníci a právě na akci Colorful Games Union 2016 v čínském Wuhanu byla představena nová karta iGame GTX 1080 KUDAN. Ta se ukázala poblíž pořádaných turnajů v League of Legends a Overwatch, což nejsou zrovna hry, které by byly cílové pro její možnosti, ale o to nakonec nejde.

Karta iGame GTX 1080 KUDAN byl mezi různými jinými produkty firmy Colorful nejvýraznější, neboť jde o skutečně masivní kus hardwaru a zároveň firemní nejrychlejší karta vůbec. Určena je pochopitelně pro přetaktování, přičemž už ve svém základním nastavení nepatří mezi ořezávátka. Výchozí verze karty GTX 1080 má nastaveny takty 1607 a 1733 MHz, přičemž turbo KUDANu je 1936 MHz, takže o více než 200 MHz vyšší.

Co ale tvoří tři další "vrstvy" této karty? V základu je pochopitelně ona samotná a můžeme předpokládat, že má pro přetaktování řádně dimenzované napájení, které je posíleno dvěma osmipinovými konektory PCIe. Každý dokáže dle specifikací poskytnout 150 W a když k tomu přičteme i PCI Express 3.0 x16, je tu výsledných 375 W pro kartu, jejíž výchozí TDP je 180 W. Pak tu je přední část chlazení zabírající další dva sloty a zadní, která zabere prostor jednoho slotu, ale ta nemá záslepku, neboť pak by kartu v řadě případů ani nešlo nainstalovat.

Na přední straně karty tak sedí masivní vzduchový chladič s heatpipe a třemi ventilátory a vzadu je vodní blok zapuštěný ve velkém bloku z plexiskla, takže jde o hybridní chlazení. Zde i hlavní přední chladič vypadá na to, že se může stát součástí okruhu vodního chlazení, ale je otázka, jak přesně to celé funguje. Karta je také vybavena speciálním OC tlačítkem, které přepíná mezi dvěma různými BIOSy, ale opět nevíme, jaký je mezi nimi rozdíl. Může jít o jeden BIOS pro kartu spoléhající na vzduchové chlazení a pak o další v případě, že ji napojíme na vodní chladič. Dá se ale říci, že kupovat si takový hardware, aniž bychom nedokázali využít právě možnost zapojení do vodního chlazení, nedává valný smysl. Colorful plánuje tuto kartu vypustit na trh někdy na přelomu tohoto a nového roku.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Nemocnice využívá VR pro uklidnění dětí před magnetickou rezonancí Nemocnice využívá VR pro uklidnění dětí před magnetickou rezonancí
Virtuální realita může pomáhat i pacientům, které čeká magnetická rezonance. Britská nemocnice se rozhodla pomoct zejména vystrašeným dětem, aby se vyšetření tolik nebály. K tomu je určená prohlídka nemocnice ve VR.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
AOC posiluje svou řadu herních LCD AGON AOC posiluje svou řadu herních LCD AGON
Letošní rok je rok herních monitorů a nyní to dokazuje také AOC, které rozšiřuje svou rodinu LCD z prohnutou obrazovkou o dva nové modely: 31,5" AGON AG322QCX a pak 27" AGON AG272FCX. Jaké jsou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Ryzen 7 1800X a 1700X: ceny potvrzeny Ryzen 7 1800X a 1700X: ceny potvrzeny
Nové fotografie procesorů: Dnes si můžeme už potvrdit, že ceny procesorů AMD Ryzen se v ani jednom případě nedostanou nad 500 dolarů, což se odrazí také v našich obchodech. Jaké tedy budou reálné ceny Ryzenů? A co nové desky?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
Thermaltake nabízí prodlužovačku pro PCIe 3.0 Thermaltake nabízí prodlužovačku pro PCIe 3.0
Thermaltake zařadil do své nabídky nový prodlužovací kabel, který zákazníkům umožní lépe vystavit grafickou kartu na odiv. Může nám ale také pomoci sestavit si počítač s větší mírou flexibility, což se bude opět hodit modderům.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Mars 2117: velkoměsto dle Spojených arabských emirátů Mars 2117: velkoměsto dle Spojených arabských emirátů
Spojené arabské emiráty oficiálně zveřejnily svůj záměr vystavět na Marsu město velikosti Chicaga. V něm by tak mělo najít domov statisíce lidí a název projektu Mars 2117 nám rovněž sděluje, kdy by se to tak mělo stát.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře